Kde získáte půjčky pro nezaměstnané?

Být nezaměstnaným a žádat o půjčku v některé z bankovních společností je zcela zbytečné. Pokud tedy pomineme tzv. americké hypotéky z bank, které však v dnešních časech již nejsou tak populární a hlavně dostupné, jedinou možností jsou pravděpodobně jen půjčky od nebankovních subjektů. Jaké jsou podmínky pro získání takového úvěru a o čem byste určitě měli vědět ještě před tím, než vůbec požádáte o takovou půjčku?

Půjčky pro nezaměstnané mají vyšší úrokovou sazbu a výše RPSN

Nebankovní subjekty jsou všeobecně známé tím, že svým klientům poskytují půjčky ve srovnání s bankami o něco nepříznivější. V případě půjčky pro nezaměstnané jde vůbec o nejrizikovější typ úvěru, který má nejvyšší úrok a nejvyšší RPSN ze všech produktů bank a nebankovních společností. Většina klientů s tím předem počítá, i když mnozí z nich ignorují jeden velmi důležitý pojem zmíněn výše, kterým je RPSN. Roční procentní sazba nákladů (RPSN) totiž na rozdíl od úrokové sazby zahrnuje i většinu podstatných poplatků, které souvisejí s poskytnutím dané půjčky. A právě z toho důvodu je výše RPSN minimálně tak relevantní jako je samotná výše úroku.

Půjčky pro nezaměstnané jsou v současnosti dostupné v převážné míře hlavně díky nebankovním společnostem, které působí i online. Konkrétně tak o tuto půjčku můžete žádat ve společnostech jako Cofidis, Cetelem, Ferratum, Půjčkomat z pohodlí domova.

Většina z těchto nebankovních společností poskytuje půjčky pro nezaměstnané i klientům, kteří mají například zápis v registru dlužníků.

Běžně tak k žádosti, kterou jednoduše vyplníte prostřednictvím formuláře, budete potřebovat jen OP, doklad o trvalém bydlišti, vaše telefonní číslo, mail a číslo vašeho bankovního účtu. Jakmile vyplníte všechny potřebné údaje, společnost ve které požádáte o půjčku vás pravděpodobně zpětně kontaktuje buď prostřednictvím uvedeného telefonního čísla nebo mailu, které budou sloužit jako komunikační prostředek mezi vámi a společností. Po doplnění potřebných údajů by mělo dojít k potvrzení žádosti a jejímu následnému ověření.

Inspirace:  Jak si vybrat výhodné půjčky pro nezaměstnané online

Ověřovací proces žádosti ve většině případů netrvá více než několik desítek minut, což vám zaručuje i to, že požadované finanční prostředky uvidíte na svém účtu v co nejkratší lhůtě.

Na co si u půjčky pro nezaměstnané kromě výšky RPSN a úroků třeba dávat pozor?

Samotná výše RPSN bohužel nezohledňuje všechny poplatky, jako jsou například sankce za prodlení splátek, různé administrativní poplatky, poplatky za uzavření smlouvy o půjčce, případně poplatek za převod peněžních prostředků. Právě tyto výdaje mohou tvořit nemalou část nákladů půjčky a proto byste je určitě neměli ignorovat. Jejich výši naleznete ve smluvních podmínkách mezi vámi a společností, která vám poskytne danou půjčku. Mimo těchto poplatků dbejte i na pro vás optimální lhůtu splatnosti, která vám zajistí správné rozložení splátek.

Výhody půjčky pro nezaměstnané

  • Dostupná i pro lidi bez stálého příjmu
  • Možnost vyřídit půjčku přes internet

Nevýhody půjčky pro nezaměstnané

  • Vyšší úroková sazba a RPSN
  • Kratší lhůta splatnosti
  • Vyšší penále za prodlení splátek a různé poplatky související s poskytnutím půjčky

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *