Jaké má americká hypotéka bez registru výhody?

Hypotéka je produktem, který souvisí s naší nemovitostí a možností úvěru. Pokud se podíváme na klasiku, tak hypotékou můžeme financovat třeba:

  • Koupi našeho domu nebo bytu
  • Stavbu domu
  • Rekonstrukci

Mimo klasické hypotéky je zde však i ta americká. Ta je charakteristická tím, že se spíše jedná o běžný úvěrový produkt. Získané peníze lze totiž využít na cokoliv. A tak bývá alternativou klasické půjčky. A i zde lidé hledají vhodnost, stejně jako jednoduchost. A tak se podíváme, co přinese americká hypotéka bez registru a jaké má výhody.

Americká hypotéka bez registru nabídne možnost jednoduchého získání peněz

Prvním pozitivem je určitě to, že můžeme požadované peníze získat skutečně poměrně rychle a jednoduše. A to samozřejmě díky tomu, že během schvalovacího procesu nebude nahlíženo do registrů. A to ani do těch bankovních, ani do těch nebankovních. Samozřejmě to je dobrá zpráva pro dvě skupiny osob. Jednak to jsou problémoví klienti s určitými vroubky z minulosti, ale stejně tak to mohou být i lidé, kteří se do registrů dostali omylem. Třeba proto, že se jenom o pár dní opozdili se splátkou či platbou paušálu.

Jistotou je i rychlé vyřízení

Spolu s jednoduchostí schvalovacího procesu souvisí i rychlost vyřízení. Protože nejsou ověřovány registry, může se schvalovací čas zkrátit na o několik dní. Jsou tak poskytovatelé, kteří se pyšní třeba i tím, že vše zvládnou vyřídit dokonce i do 48 hodin od podání žádosti. Samozřejmě záleží také na vaší konkrétní součinnosti, protože nesmíme zapomenout na to, že aby mohla být poskytnuta klasická hypotéka, stejně jako americká hypotéka bez registru, je třeba nejprve mít nemovitost, kterou budeme ručit.

Inspirace:  Půjčky bez registru online

Kolik peněz lze získat a na jak dlouho?

Zde často záleží vždy na konkrétním poskytovateli, u kterého si peníze bereme. Přesto ale existují různé standardy, kdy není problémem suma od několika set tisíc do několika milionů. Ta je poté rozložena na několik desítek let, čímž měsíční splátka dosáhne pouze pár tisíc korun. Říci je ale třeba i to, že ne vždy částka, kterou dostaneme, může odpovídat stoprocentní hodnotě naší nemovitosti. Je to dáno tím, že je americká hypotéka bez registru poměrně rizikovou půjčkou a tak často dostaneme pouze sumu, které odpovídá hodnotě 50 – 70 procent. Jsou ale i jiné mlžnosti, které popisuje společnost Finnes: „Výjimkou pro americké hypotéky bez registru jsou družstevní záložny, které poskytnou až 80% z odhadu nemovitosti.“

Na co je v souvislosti s částkou nutné dát si také pozor, to je určitě výše úrokových sazeb. Jelikož jsme zmínili, že je produkt poměrně rizikový, počítejte s většími sazbami, než u klasiky. Přesto ale musíme dodat, že i tyto vyšší úroky se stále pohybují na jednotkách procent, což klasická půjčka nabídne jenom málokdy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *