Nejvýhodnější je půjčka zdarma! Kde ji získat?

Když dostanete něco zadarmo, vždy je to příjemné. A víte, že si zcela bez vedlejších nákladů můžete půjčit? Navíc celý proces vyřízení trvá několik minut a během chvilky máte peníze na účtu. Musíte si ale dobře vybrat, kdo vám peníze poskytne! Jak mít absolutní jistotu, že pro vás půjčka zdarma bude fungovat jako pomoc?

Prověření poskytovatele

Nebankovní půjčky online nabízí v ČR více než 55 000 firem. Obrovské číslo je třeba snížit a odstranit z trhu ty, kdo si „zahrávají“ s klienty a nabízí půjčky s vysokými poplatky a neférovými podmínkami. Do boje se pustila ČNB, a to velmi razantně. Od prosince 2016 platí novela zákona o spotřebitelském úvěru, která poskytovatelům ukládá, aby si do začátku března požádali o licenci u ČNB a také prokázali kapitál ve výši 20 milionů korun. Udělalo to jen několik set firem, takže vidina, že na trhu budou působit seriózní společnosti, se snad brzy stane skutečností. Více se o novele dozvíte v tomto článku.

Snadno také zjistíte, jestli firma o licenci požádala. Stačí navštívit online registr ČNB a vyhledat si společnost podle jména, DIČ nebo adresy. Druhou známkou kvality je, že je společnost členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Toto dobrovolné sdružení má za cíl zlepšit podmínky v sektoru nebankovního půjčování a zpřístupnit nebankovní půjčky více lidem.

Inspirace:  Vezměte si SMS půjčku

 

Vybírejte chytře!

Nejvýhodnější rychlá půjčka je ta, která je zdarma. Získáte ji například u společnosti Via SMS s.r.o. (jedna ze zakládajících společností APNÚ). O půjčku si může požádat každý občan České republiky ve věku 20 až 68 let a je určena i pro ty, před kterými v bance zavírají dveře (tj. mají záznam v registru dlužníků). Půjčka zdarma je ve výši až 8000 Kč a její splatnost je 30 dní.

Nabízí i způsob, jak si princip nebankovního půjčování vyzkoušet. O půjčku se žádá online, dostupná je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *