Půjčky na směnku přijedeme až k vám

Přesně takového znění jsou dnes četné inzeráty, které můžeme najít na internetu, které můžeme najít v tištěných novinách, ale třeba i na různých nástěnkách a plakátovacích plochách. Pokud se pro jednu z nabídek rozhodneme, určitě bychom měli být na pozoru.

Pojďme se společně podívat na to, jaká rizika mohou existovat a na co je vhodné si dát pozor. Pokud bychom měli napsat naše hodnocení, rozhodně bude negativní, jelikož tento produkt nedoporučujeme. Pravděpodobně není horšího produktu, než právě půjčky na směnku přijedeme k vám, jak to sice poskytovatelé hlásají, ale na výhodnosti to danému produktu rozhodně nepřidá.

Na koho jsou půjčky na směnku přijedeme k vám cílené?

Nejčastěji to jsou takzvaní problémoví klienti. Tedy samozřejmě lidí, kteří se dostali do finančních komplikací v minulosti a své závazky nespláceli. Jsou tak uvedeni v bankovních a nebankovních registrech a tak jim banky, ani většina nebankovních společností samozřejmě nepůjčí. V tomto ohledu tak lidé hledají východisko právě u tohoto typu půjček. Ty se pro ně sice stávají alternativou, ale takovou, která jim může způsobit další problémy. Na druhou stranu situace na trhu se v tomto ohledu zlepšuje, jelikož Hypoindex uvádí: „Situace českých domácností se zlepšuje. To se projevuje i na snižujícím se podílu nesplácených úvěrů. Splácí nejlépe od roku 2010.“
Přesto ale tento typ úvěru nedoporučujeme.

Co jsou největší rizika půjčky na směnku přijedeme?

Jistě samotné podmínky spojené s výhodností. Pokud totiž natrefíte na nepoctivého poskytovatele, firmu, nebo lichváře, může vám naúčtovat opravdu velké poplatky a úroky. V daném směru nemusí být výjimkou ani to, že získanou částku přeplatíte i několikrát.

Inspirace:  Rychlé nebankovní půjčky

Vlivem toho se můžete dostat ještě do větších finančních komplikací, než ve kterých jste dnes. V takových případech můžete navíc zaplatit třeba i několik dalších desítek, nebo třeba i stovek tisíc. A to je cesta do velkého problému, tedy takzvané dluhové spirály.

Dalším rizikem může být i vymáhání, které určitě není nic příjemného. Někteří lidé jsou schopni po nesplacení v termínu navyšovat částku o další nesmyslné tisíce a desetitisíce. Nehledě na různé praktiky vymahačů a vymáhacích firem, které se dnes neštítí čehokoliv. I v takovém případě je lepší raději neriskovat.

Existují výjimky?

Obecně se dá říci, že v jakémkoliv odvětví výjimky najdeme. V tomto je ale příliš neočekávejte, jelikož je zde cíleno skutečně na problémové klienty, a to ani tak s cílem jim pomoci, jako vydělat. Problémovým klientům raději doporučujeme pokračovat na přes tento odkaz http://www.excal.cz/rychle-pujcky-pro-problemove-klienty/ a infromovat se o jiných možnostech zisku financí.

Pokud už se přesto pro tento typ úvěru rozhodnete, je dobré sledovat několik důležitých parametrů, a to:

  • Výše nabízení a splacené částky
  • Délku splácení
  • Úrok a RPSN
  • Podmínky získání

Dále je ale hledět také na solventnost poskytovatele, nebo na jeho pozitivní či negativní reference. Tím můžete velmi dobře eliminovat třeba případné podvody, které souvisí s vybíráním poplatků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *