Mortgage Crashed Eviction Loan  - mohamed_hassan / Pixabay

Je hrozba exekuce reálná?

Exekuce je často konečným řešením v případě některých klientů, kteří se dostanou do finanční tísně a nejsou schopni svoje pohledávky splácet.

Může to začít relativně bezpečnou menší nebankovní půjčkou, třeba když vám chybí peníze před výplatou, ovšem postupně to může díky dalším půjčkám narůst a vy najednou dlužíte desítky až stovky tisíc, aniž byste to byli schopni splácet.

Aktuálně naštěstí politici jednají o tom, že by se alespoň částečně riziko exekuce na váš dům či byt snížilo.

Řeší se totiž limit exekuce, který by měl být stanoven na 50 000 Kč. Pokud vaše pohledávky dohromady tuto částku nepřesáhnou, nemělo by možné uhradit dluh tím, že se bude dražit vaše nemovitost, kde máte uvedené vaše bydliště.

Naštěstí se ale celková situace s exekucemi v poslední době zlepšuje. Podle informací se loni ve všech regionech snížil počet exekučních příkazů, má to ovšem i druhou stránku, kterou bychom neměli přehlížet.

Negativní stránkou je totiž to, že stoupají částky, kvůli kterým se lidé dostávají do exekucí. V předminulém roce se průměrná částka pohybovala zhruba kolem 110 000 Kč, zatímco v roce 2014 tato suma narostla až na cca 150 000 Kč.

Lidé v zoufalé situaci jsou vydáni napospas nejrůznějším podomním prodejcům a bohužel jim neváhají podepsat ani dlouhodobé úvěry s roční procentní sazbou nákladů (RPSN) nad 100 %. V důsledku přibývají exekuce na stále vyšší částky. Z našeho pohledu se tedy situace, nehledě na nadějné statistiky Exekutorské komory, příliš nelepší. Do dluhové pasti sice padá méně lidí, o to tvrdší jsou však ty pády,“ uvedl Petr Šíma, marketingový ředitel ACEMA Credit.

Jak se můžete dostat do exekuce?

Nejčastějším způsobem, jak se lidé dostanou do exekuce je to, že sami nesplácí své dluhy a pohledávky, ať už jde například o platby nájemného, standardní půjčky anebo třeba když zapomenete zaplatit pojistnou částku za povinné ručení anebo jiný typ pojištění.

Business Tax Financial Expenses - mohamed_hassan / Pixabay
Je hrozba exekuce reálná?

Většinou jde o situace, kdy o problému dlužník ví, ale nechce jej řešit, zapomene anebo prostě nemá dostatek finančních prostředků a není tak jiná možnost.

Do exekuce se můžete dostat i méně častými metodami, mezi které patří například to, když se za někoho zaručíte a on svoje pohledávky nesplácí podle předem daných pravidel.

Exekutor pak často přijde právě za ručitelem, který ani nemusí tušit, že k nějakým problémům došlo.

Inspirace:  Konsolidace půjček - když máte více půjček

Jak se provádí exekuce?

Pokud patříte mezi ty, kteří se dostali do exekuce, hrozí vám několik variant, jak od vás může věřitel skrze exekuci finanční prostředky vymáhat.

  • Srážky ze mzdy – Jednou z velmi častých metod je to, když vám dlužnou částku strhávají ze mzdy. Řeší se to přímo skrze vašeho zaměstnavatele a peníze vám strhávají přímo z vašeho bankovního účtu.
  • Zřízení exekučního práva na nemovitost – tohle je naštěstí ta příjemnější varianta, bohužel se ale také může stát, že bude exekuce uvalena na nemovitost a dluh se tak splatí prodejem vašeho domu či bytu v dražbě.

Jak z toho ven?

Jestliže se dostanete do exekuce anebo vám tahle možnost hrozí, je určitě potřeba neignorovat dopisy a kontaktování od věřitelů či exekutorů a co nejrychleji s nimi komunikovat a dohodnout se alespoň na splátkovém kalendáři.

Půjčka na vyplacení exekuce

Pokud nemáte dostatek finančních prostředků, můžete se zkusit obrátit na někoho z rodiny, na známé anebo specializované nebankovní společnosti (pozor na podvodníky a lichváře), protože v bance vám s exekucí na krku rozhodně nepůjčí.

Jedna z mála solidních firem, která opravdu pomáhá lidem v exekuci či se zadlužením je Acema Credit.

Acema Credit Czech se zaměřuje na poskytování větších půjček – často právě pro lidi, kteří se díky půjčce mohou vyplatit z exekuce. Pro dlužníky, kteří potřebují vyplatit z půjček nabízí konsolidaci úvěrů do jednoho, což je jedna z jejich nejvyužívanějších služeb.

V případě, že patříte mezi klienty s problematickou finanční situací a hledáte řešení vašich problémů, vám můžeme doporučit právě firmu Acema Credit , s níž mají klienti opravdu dobré zkušenosti a je zde reálná šance na získání půjčky či schválení konsolidace.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *