Jaké plusy a mínusy mají půjčky peněz?

Půjčit si v dnešní době můžeme cokoliv od kohokoliv. Co logicky v poslední době jasně převažuje, to není nic jiného, než půjčky peněz. Právě peníze jsou nezbytnou součástí našich životů a tak je potřebujeme třeba k tomu, abychom si koupili nemovitost, výbavu, nebo i auto. A kdo nemá ušetřeno, tomu zkrátka nezbývá nic jiného, než aby si peníze vypůjčil. Pojďme se tedy podívat na to, jaká jsou pozitiva, stejně jako jaká jsou negativa daných možností.

Peníze získáte ihned

Výhodou půjčky je samozřejmě to, že získáte peníze ihned. V tomto směru jenom málokdy čekáte déle, než pouze pár dní. Výhoda je samozřejmě zřejmá, a to taková, že nemusíte dlouhé roky šetřit. To co potřebujete, vám půjčky peněz umožní zafinancovat a následně už jenom splácíte přesně danou měsíční splátku. Na jednu stranu výhodné, ale na tu druhou se lze setkat také s několika negativy, které se k této možnosti vážou. A jaká negativa to vlastně jsou

Vysoké úroky

Právě úrokové sazby, ale třeba i RPSN je dnes největší problém, který je vlastně s půjčkami spojený. Právě vlivem jich samotných se může stát, že výrazně přeplatíme. V rámci stotisícové půjčky to může být třeba i několik desítek tisíc korun. To je samozřejmě to hlavní negativum, v rámci kterého doporučujeme si půjčky peněz opravdu rozmyslet, zda jsou skutečně tak vhodné, jak si vůbec můžeme myslet. Stejně tak je ale vhodné hledět i na další aspekty, mezi které patří:

  • Podmínky chválení
  • Podmínky splácení
  • Poplatky za zpoždění se splátkou
  • Důsledky vymáhání
Inspirace:  Servis24 přihlášení na účet - internetové bankovnictví

Jak ne nejvýhodnější půjčky peněz?

Určitě se vám budou hodit rady o tom, kde vlastně nejvýhodnější půjčky můžete najít a co vlastně mohou nabídnout. Nejjednodušší možností je dnes navštívit banku, protože ta má dnes úrokové sazby nejnižší na celém bankovním i nebankovním úvěrovém trhu. Máme-li doporučit, jsou dobrou volbou banky malé, které se i tímto způsobem snaží bojovat o každého klienta, kterého mohou získat. Ideálním příkladem může být jeden z nováčků na našem trhu, a to půjčka Airbank, která uvádí toto: „Když budete splácet včas, zaručeně u nás dostanete sazbu 9,9 %. Poslední splátky vám totiž automaticky odpustíme. Ušetřit tak můžete i desítky tisíc korun.“

Na druhou stranu musíme říci, že jistou výhodu lze spatřit i v nebankovních společnostech. Zde je však počítat s tím, že úrok je u nich často větší, než u banky. Na druhou stranu mají benevolentní podmínky samotného získání. V některých případech tak zvládnete projít žádostí i bez dokládání příjmu, stejně tak jako bez nutnosti toho, aby bylo nahlíženo jak do bankovního, tak i do nebankovního registru. I to může být dokonalá ukázka toho, že i nebankovní půjčka může být v určitém ohledu skutečně výhodná. Stačí samozřejmě zvážit, zda je pro nás onen vyšší úrok akceptovatelný, aby nás nenasměroval do dluhové pasti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *