Registr dlužníků může být dobrým pomocníkem při prověřování osob

Dlužníků obecně stále přibývá. Jestliže někdo uvažuje o půjčce nebo úvěru, bankovní a nebankovní poskytovatelé se obracejí na registr dlužníků, kde si zjistí potřebné informace o žadatelích. Záznamy v registrech mohou být významnou překážkou v poskytnutí financí, ale na druhou stranu existují i poskytovatelé půjček, kteří podobné seznamy nekontrolují.

Bezplatná registrace v Centrálním registru dlužníků

Registr dlužníků obstarává skvělou kontrolu a zároveň prevenci před vznikem neplatiče. U již existujících dlužníků se hodně zvyšuje vymahatelnost dosud neuhrazených pohledávek. Registr dlužníků je zprostředkovatelem v zobrazení údajů vedených v jednotlivých členských registrech státní správy, databází soukromých subjektů, bankovních registrů apod. Centrální registr dlužníků České republiky se dá pohodlně prohlížet online způsobem. Jestliže chcete vyhledávat dlužníky a neplatiče v Centrálním registru dlužníků, mezinárodním systému CERD a národním systému BRKI (BRCI) a NRKI (NRCI) je nutné se nejprve přihlásit, tzn. Za prvé uděláte bezplatnou registraci. Po prvním přihlášení se provádí autorizace účtu.

Inspirace:  Jaké plusy a mínusy mají půjčky peněz?

Bezplatná registrace je rozdělena na pro fyzické osoby (nepodnikatele), kdy někdo potřebuje zjistit informace o své osobě nebo o osobě samostatně výdělečně činné. Dále je tu registrace pro firmy, společnosti a podnikatele (OSVČ), která je určena pro samostatně výdělečné podnikatele, a firmy o malé, střední a velké velikosti, ale i pro nadnárodní společnosti s rozsáhlou sítí dceřiných společností.

Ilona V., Turnov: Ověřovala jsem si v registru dlužníků jednu firmu, abych měla jistotu, že nám nebudou stavět nový dům nějací podvodníci.

Co dalšího nabízí registr dlužníků?

Na webových stránkách registru dlužníků najdete také nezávislé hodnocení českých firem od jejich klientů, což může hodně pomoci ve výběru správné firmy nebo podnikatele.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *