Půjčka na vyplacení exekuce

Exekuce je slůvko, které jistě dokáže vyděsit každou ženu a nejen ji. Tato fáze řešení finančních sporů či nároků je již konečná a bohužel přináší sebou mnohem větší finanční zátěž pro dlužníka, jako původní finanční závazek. Proto je dobré se jí vyhnout čím dříve. Jejím jediným řešením je zaplatit dluh. Pokud nemáte zrovna dostatek financí na její vyplacení, můžete zkusit využít půjčky na vyplacení exekuce. Je to vlastně půjčka, jejíž pomocí se zbavíte hrozby exekuce a pak splácíte tuto novou půjčku podle nových pravidel.

Půjčky na vyplacení exekuce

Tento typ půjček nenabízí každý a proto získat jich je poměrně náročné. Hlavním problém je to, že pokud Vaše situace přišla do fáze ohrožení exekucí, asi už máte zápis v úvěrovém registru a toto je důvod, proč Vám banky nový úvěr jen tak lehce neposkytnou. V nebankovních společnostech mají podmínky sice méně náročné, ale ani tu vždy nemusíte zchodili úplně k Vaší spokojenosti. Proto je docela možné, že Vám půjčky na vyplacení exekuce poskytnou pouze menší společnosti, které dokáží snášet větší riziko.

Za toto si však určitě dají lépe zaplatit a Vy to pocítíte ve formě vyššího úroku. Takový úrok se pak může pohybovat v desítkách procent. Tento úrok a tím i celková splátka bude vyšší než je běžný úvěr a proto byste si měla vše dobře promyslet. Porátajte si kompletní dluh is poplatky a půjčku si berte jen na její maximální výšku.

Tip pro čtenáře: Zbytečně si nepůjčujte navíc, protože budete muset splácet i tak dost. Tak či tak půjčka, která vám bude poskytnuta určitě nebude v desetitisících, ale spíše musíte být připravena na tisíce korun.

Co dělat s dluhy?

Pokud máte dluh ve stovkách tisíc korun, asi se musíte připravit na ručení nemovitostí, nebo na pomoc celkem ručitele, který bude ochoten Vaši případnou neschopnost splácet úvěr vzít na svá bedra. V případě založení nemovitosti je však tento proces poměrně zdlouhavý, takže byste měla být na to připravená a všechny kroky dělat s dostatečným předstihem. Ani teď však sehnat seriózní nebankovní společnost nebude snadné.

Společnosti Vám navíc určitě neposkytnou částku rovnající se ceně nemovitosti, ale maximálně 70 procent. No a úroky iv tomto případě nebudou malé. Menší částky si můžete zkusit pořídit i sama. Řešením může být i záložna, kde si můžete pořídit půjčky na vyplacení exekuce formou založení nějaké cenné věci. Pomoci si můžete i díky společnostem, které se přímo zaměřují na oddlužení klienta. Půjčky na vyplacení exekuce Vám poskytnou tak, že Váš dluh vyplatí a Vy se tak vyhnete nebezpečí exekuce. Nyní zůstanete dlužná společnosti as ní si následně můžete individuálně dohodnout splacení Vašeho nového dluhu.

Musíte se však opět připravit na poměrně tvrdé podmínky a hlavně na vyšší úroky. Ale jako řešení před exekucí to určitě je. Ostatně půjčka na vyplacení exekuce se totiž nezískává vůbec lehce. Navíc, čím je částka vyšší, tím je i toto riziko větší, ale za pokus to určitě stojí. Při řešení dluhy před exekucí byste se měla podívat problému přímo do očí. Musíte si uvědomit, že tato hrozba již může reálně ohrozit Vaše základní životní potřeby a proto byste se jí měla věnovat s největší prioritou. V případě, že si skutečně nevíte pomoci, obraťte se na někoho blízkého, kdo je ve otázkách financí zdatnější a možná Vám dokáže ve Vaší těžké situaci pomoci.

O pomoc můžete také zkusit požádat Vašich blízkých z rodiny, či přátel. Půjčka od nich, navíc bez zbytečně přehnaného úroku, by Vám mohla výrazně situaci ulehčit, ale ani v tomto případě nezapomínejte na opatrnost.

Půjčka na vyplacení exekuce
stux / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *