P2P půjčky – i tak mohou vypadat půjčky od soukromých osob

Pokud si chcete půjčit peníze, můžete buď do banky, stejně jako lze vyrazit také na pobočku nebankovní společnosti. To ale nejsou jediné možnosti, jelikož neméně oblíbené jsou také půjčky od soukromých osob. Ty dnes nabízejí běžní lidé jako mi, kteří mají peníze a kteří je chtějí tímto způsobem zhodnocovat. A pokud vás zajímá, jak si u nich požádat, pojďme se seznámit se dvěma možnostmi, v rámci kterých můžeme o peníze žádat jednoduše a bez problémů.

Půjčky od soukromých osob najdete v inzerci

Tou první možností, jak lze půjčky od soukromých osob najít, jsou různé inzerce. Ty mohou být jak internetové, tak se samozřejmě může jednat také o inzerce tištěné. V obou případech je vhodné pátrat mezi jednotlivými inzeráty a najít tu nabídku, která nás zaujme. Následně už se stačí spojit s danou osobou a dohodnout si podmínky.

Bez čeho se velice často neobejdete, to je zcela logicky také osobní schůzka, která souvisí také s podpisem smlouvy, nebo dalších nezbytných dokumentů.

Podejte si vlastní inzerát

Velmi podobnou a určitě dobrou metodou je také to, pokud si zadáte svůj vlastní inzerát. V tomto směru můžeme být také konkrétní a říci to, že je dobré v něm specifikovat to, co hledáte. Tedy že chcete půjčit od soukromé osoby, nebo že chcete jasně dané parametry půjčky. Pokud se zaměříme na to, co je dobré požadovat, potom je to:

  • Částka, kterou vám soukromá osoba půjčí
  • Délka splácení dané půjčky
  • Úroková sazba
  • RPSN
  • Případné poplatky
Inspirace:  Nutně potřebuji půjčit peníze – Bankerat vaše prosby vyslyší

Zkuste moderní řešení – P2P půjčky

Další metodou, jak se k půjčkám od soukromých osob dostat, jsou takzvané P2P půjčky. Jedná se o novinku na našem trhu, která je však velmi úspěšná v zahraničí. Jednou z nejznámějších společností, kterou dnes můžeme najít, je bankerat. Ostatně ta o sobě sama uvádí toto: „Bankerat.cz je největším portálem pro poskytování a administraci P2P půjček v České republice.“ To s sebou samozřejmě přináší celou řadu pozitiv, které spočívají jak ve stabilitě, tak i v celkové bezpečnosti celého procesu, tedy toho, že si o peníze požádáte přímo tímto způsobem.

A pokud vás zajímá, jak vše funguje, tak musíme říci, že opravdu jednoduše. V tomto ohledu totiž stačí vložit vlastní poptávku, tedy žádost o půjčku. Ta se dostane ke všem soukromým osobám, tedy investorům, kteří zváží to, zda vám peníze poskytnou. Výhodou je i to, že vám je nemusí poskytovat jenom jeden člověk, ale může se na vaši půjčku složit několik lidí.

Je to výhodné?

Poslední možnost, a to P2P půjčky rozhodně ano. Sami je musíme plně doporučit. Naopak klasické inzerce mohou být často inzercí lichvářů a jiných nepoctivců a je proto lepší se jim vyhnout. Zvláště v případě, kdy chcete mít úvěr skutečně výhodný. A to u lichváře, nebo u podobných společností zkrátka není nikdy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.