Jsou nějak zvýhodněny půjčky pro klienty stávajících institucí?

Pokud jsme někde novým klientem, je samozřejmě jasné, že býváme důkladně prověřováni. To platí v mnoha odvětvích našeho života a ani půjčky nejsou v daném směru žádnou výjimkou. Pokud bychom se tedy podívali konkrétně na půjčky pro klienty, kteří jsou považovány za stávající, určitě zde najdeme několik rozdílů, které tak daný směr jasně charakterizují.

Hlavně potom v oblasti celé řady výhod. Pojďme se na ně podívat konkrétně.

Jak je to u bank?

Zde je situace jasná, jelikož kdo je klientem konkrétní banky, ten často nemusí dokládat třeba potvrzení o svém příjmu. V tomto směru se totiž banka podívá na jeho účet a ví výši příjmu. Stejně tak mají půjčky pro klienty konkrétních bank výhodu i v tom, že nemusejí dokládat třeba své výdaje, jelikož pokud je platí přímo z účtu, vidí je tam konkrétní bankovní instituce také. Obojí samozřejmě vede k jedinému, a to faktu, že je daný úvěr vyřízen velmi rychle, a to bez případného zbytečného čekání, nebo prověřování. A tak se z několika dní může stát třeba i několik desítek minut.

To souvisí také s tím, že řada bank už svým klientům nabízí takzvanou předschválenou výši úvěru. Ta je velmi často viditelné po přihlášení do internetového bankovnictví a tak platí, že pokud si o danou sumu klient požádá, s největší pravděpodobností ji také dostane. Navíc má možnost požádat online a tak se mu peníze pouze připíšou na jeho bankovní účet.

Jaké výhody nabídnou půjčky pro klienty nebankovních společností?

Zde sice nemáme konkrétní bankovní účet, což ale neznamená, že by nešlo využívat konkrétních výhod. Mezi ty hlavní, které zde jsou, patří možnost jednoduchého a nenáročného ověření. Pokud jsme si půjčku brali v minulosti, má daná společnost třeba všechny kontaktní údaje a tak si je nemusí žádat znovu. Stejně tak může mít i řadu dalších různých potvrzení a tak pokud jí stačí, není problém ani v tomto směru. Logicky má o nás ale i záznamy spojené s naší bonitou a tedy s tím, jak jsme schopni splácet.

V rámci toho nám tak může nabídnout třeba i individuální podmínky – jako úrok, pokud si o něho řekneme.

Jak je to u mikropůjček?

Ty jsou segmentem, kde mají stávající klienti určitě nejvíce výhod. A to hlavně proto, že se jim postupně zvyšuje částka, o kterou si mohou požádat. Zatímco pro nového klienta bývá maximum zhruba 5 – 7 tisíc korun, stávající klient si může bez problémů požádat o částky výrazně vyšší, nejčastěji potom v řádech třeba i několika desítek tisíc. Příkladem může být společnost CreditON, která vám zde nabídne i 20 000 korun českých. Mimo to garantuje také:

  • Rychlost vyřízení
  • Jednoduchou žádost
  • Peníze na bankovní účet
  • Velmi benevolentní podmínky získání půjčky
Inspirace:  Nejpohodlnější možnost získání půjčky je SMS půjčka

A abychom byli u našeho tvrzení konkrétní, je třeba říci, co daná společnost uvádí na svém webu, pokud si jako první žadatel chcete půjčit větší částku. Je to toto sdělení: „Pokud si chcete půjčit částku nad 4 000 Kč, musíte být naším existujícím klientem a přihlásit se v Klientské zóně. První půjčka je jen do výše 4 000 Kč.“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *