Co nám umožní spočítat hypoteční kalkulačka České spořitelny?

Pokud uvažujete o hypotéce, je samozřejmě ideální si důležité zjistit předem, jelikož jedině tak nebudete z ničeho překvapeni. Pokud bychom měli být konkrétní, je dokonce možné si vše i detailně spočítat, díky čemuž můžete vědět, jak bude vypadat smlouva, kolik můžete dostat peněz a za jakých podmínek. A aby byl daný výpočet co možná nejjednodušší, je tady hypoteční kalkulačka České spořitelny. Tedy naší největší banky na trhu, která samozřejmě také nabízí možnost hypotečního úvěru.

Jak kalkulačka vypadá?

Prvním krokem je určitě seznámení s danou kalkulačkou, pomocí které si vše jednoduše a rychle spočítáme. Pro větší jednoduchost je rozdělena do 4 částí, kdy u každé z nich můžeme přesně nastavit to, co požadujeme. Konkrétní části jsou poté tyto:

  • Cena nemovitosti
  • Výše úvěru
  • Doba splácení
  • Doba fixace

Samozřejmě jedná se ve všech případech o interaktivní formuláře, v rámci kterých můžeme upravit jednotlivé hodnoty. A to hned dvěma způsoby. Lze to buď klasicky, kdy do formuláře vepíšeme potřebná čísla, nebo to lze pomocí jednoduchých posuvníků.

Když je hypoteční kalkulačka České spořitelny připravena k výpočtu

Jakmile máme všechny data v kalkulačce, není nic snadnějšího, než stisknout příslušné tlačítko s textem „SPOČÍTAT“. Rázem dojde k tomu, že za pár vteřin se nám na monitoru zobrazí kompletní výsledek toho, jak může naše hypotéka vypadat. Samozřejmě tento výpočet vychází z námi zadaných parametrů a obsahuje jak částku, kterou chceme, tak nám ukazuje i to, jakou získáme úrokovou sazbu, nebo jaká může být naše měsíční splátka s ohledem na zvolené období. To vše je doplněno ještě dvěma dalšími výpočty, tedy variantami. Ty nám ukazují, jak by případný hypoteční úvěr vypadal v případě, kdy bychom se rozhodli tímto způsobem financovat třeba i sto procent hodnoty naší nemovitosti. I to nám banka umožní a hypoteční kalkulačka České spořitelny nám k tomu vytvoří výpočet.

Inspirace:  Jak lze využívat úvěr na bydlení?

Co dělat, když máme spočítáno?

Dané hodnoty mají samozřejmě primárně informativní charakter a tak je na ně třeba pohlížet. Přesto ale můžeme daná data využít k tomu, abychom je porovnali s případnými jinými nabídkami a zhodnotili, jak na tom jsou z hlediska výhodnosti. A pokud se pro ně rozhodneme, je součástí kalkulačky i tlačítko určené ke sjednání schůzky. Ostatně na to upozorňuje už samotná banka, a to tímto svým textem: „Po odeslání kontaktních údajů Vám bude volat bankovní poradce, který s Vámi domluví schůzku na nejbližší pobočce.“

V rámci osobní schůzky už vás samozřejmě čeká i konkrétní jednání o vaší hypotéce, přičemž vám může být předložena nejenom informativní, ale i oficiální informace o tom, jak může vaše hypotéka vypadat. Poté už stačí několik formalit, podpis a začít si plnit své sny spojené s koupí, popřípadě stavbou nemovitosti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *