Jaká se nabízejí auta na prodej z exekuce?

Plánujete o koupi ojetého vozu? Pokud ano, nemusíte vždy jít tou tradiční cestou, která se nabízí. Hledáte-li možnost jak nakoupit auta jednoduše a hlavně levně, zkuste auta na prodej z exekuce. Můžete je snadno najít třeba na různých webech, stejně jako na stránkách samotných exekutorů. Třeba pan vrána z Přerova uvádí: „Dražby movitých věcí se konají každý měsíc, zpravidla 3. pátek v měsíci. Zde se vždy dozvíte termín nejbližší následující dražby a zpravidla týden před dražbou zde najdete kompletní seznam všech dražených věcí a zvlášť technická data u některých věcí, zejména u motorových vozidel.“

Poté stačí na danou dražbu přijet, zapsat se a následně na konkrétní automobil přihazovat do výše jeho maxima. Pokud budete úspěšní, je auto vaše. Zajímá vás tato možnost? Pokud ano, zjistěte, co vše lze takto koupit.

Převládají osobní auta na prodej z exekuce

Je jasné, že právě osobní vozy jasně převládají. Nejvíce exekucí totiž probíhá právě na soukromé osoby a tak je jasné, že celková nabídka daných vozů jasně dominuje. Nesmíme zapomenout na to, že se dané vozy mohou skutečně výrazně lišit. A to třeba:

  • Svým stářím
  • Aktuálním technickým stavem
  • Počtem najetých kilometrů

Budeme-li objektivní, potom musíme zcela jasně říci, že auta na prodej z exekuce jsou v segmentu osobních vozů dostupná skutečně každému. Lze nakoupit jak auta stará více než 10 let, tak i luxusní automobily, které mohou být staré třeba jenom několik měsíců. Vždy záleží na konkrétních exekucích, které byly uskutečněny.

Inspirace:  Máte vaše auto v evidenci motorových vozidel? Navštivte registr vozidel!

Vyzkoušejte půjčku na auto, kterou vám nabídne Cetelem.

Koupit lze ni užitkový automobil

Tato varianta je určitě oblíbená hlavně u podnikatelů, hlavně potom u drobnějších živnostníků. Právě ti upřednostňují možnost vcelku jednoduše a levně koupit větší nebo menši dodávkové vozy, stejně jako vozy typu pick-up. I těch lze po exekučních skladech nalézt více než dost. To je jistě také dobrou zprávou pro vás, pokud hledáte přesně takové auto.

Nákladní auta a stroje

Na své si mohou přijít i ti, kteří hledají automobily nákladní. Ty už nejsou zabavovány soukromým osobám, ale spíše firmám, které podnikaly v oblasti autodopravy. I jejich majetek tedy může být zabaven, stejně jako může být také jednoduchým způsobem odprodán. Na své si v tomto směru přijdou ti, kteří o jeho koupi uvažují.

Podobná situace nastává také v segmentu různých pracovních strojů. I u nich dnes jasně platí, že poptávka po nic je poměrně velká. Sice jich v rámci exekučních skladů není tolik, ale čas od času lze takovou dražbu také najít. A tak i tento sortiment přijde vhod tomu, kdo ho využije, nebo dále prodá. Sice to nejsou auta na prodej z exekuce jako taková, ale rozhodně jde o možnosti, které se silničním provozem mohou souviset a tak je dobré myslet na to, kde všude si můžeme dané věci koupit. A právě sklad exekutorů je místo, kde je to nejvýhodnější.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *