Refinancování úvěru

Někdy se Vám může stát, že máte půjčku na dovolenou ak tomu druhou na opravu bytu. No a k tomu si chcete půjčit na koupi auta. Taková situace se klidně může stát, ale pro Vás to může znamenat, že se v těch všech půjčkách, dobách splatnosti a zápůjčních účtech můžete jaksi přestat vyznat. Kromě toho, že máte doma kopu smluv, je větší problém to, že můžete na některou půjčku zapomenout a neuhradíte její splátku. No a pak už máte skutečný problém. Ale jak z toho ven? Řešením v takovém případě může být refinancování úvěru.

Co ale refinancování úvěru znamená?

Ve zkratce to je sloučení všech Vašich půjček do jedné. V praxi to znamená, že si vezmete jen jednu půjčku, ale v takové výšce, abyste jí mohla vyplatit všechny ostatní a pak budete splácet už jen tu jednu. Refinancování úvěru Vám může jednak usnadnit orientaci, protože se musíte starat pouze o jednu půjčku, ale i výrazně ušetřit finanční prostředky.

Tip pro vás: Vyzkoušejte, jaké je to refinacovat úvěr s Airbank.

Ušetřit můžete na pravidelných měsíčních poplatcích, jako jsou poplatky za vedení účtů, poplatky za vklady při úhradách, nebo různé jiné náklady. Tyto položky jsou možná menší, ale pokud si je dobře sečtete, zvláště při dlouhodobějším splácení, koruna ke koruně každý měsíc, nějakou úsporu určitě dosáhnete. Větším šetřením ale může být, pokud najdete půjčku, která je úspornější nejen kvůli pravidelným poplatkům, ale hlavně kvůli menším úrokem. Ty se totiž stále mění a po několika letech to může znamenat skutečně výrazný rozdíl. Vždyť splácet půjčku s úrokem deset procent, nebo šest procent, rozdíl je.

Refinancování úvěru přitom nemusí být nic složitého, jen si třeba vše dobře vypořádat.

Dobře vypořádat znamená, že si spočítáte, kolik máte u jednotlivých splátek splatit, kolik u každé jedné přeplatíte a třeba si dobře všímat i všechny doprovodné poplatky. U některých půjčkách je například i poplatek za ukončení půjčky. Také si třeba dobře všimnout, kolik platíte měsíčně za vedení účtu a podobně. Aby se Vám refinancování úvěru skutečně vyplatilo musíte v úvahu brát i pokutu za předčasné splacení úvěru, který se u některých úvěrech vyskytuje. Takže pokud máte vše dobře spočítáno a máte v tom jasno, můžete zkusit hledat výhodnější nabídku. Můžete jednoduše zajít do banky, nebo k nebankovnímu poskytovateli půjček a ukažte mu Vaše dosavadní náklady. Určitě se Vám bude snažit poskytnout Vám výhodnější podmínky, vždyť chce, abyste se stala jeho klientkou. Ale ne vždy se to může i podařit, protože Vaše dosavadní půjčky jsou tak kvalitní, že lepší nabídka není. Refinancování úvěru však nemusí být jen o ušetřeni kopy peněz. Někdy jen člověk potřebuje dát dohromady všechny pozdĺžnosti, aby neměl s nimi starosti.

Inspirace:  Zuno půjčka s úroky od 6,90 % ročně

Základem správného výběru je porovnání více nabídek

Abyste však měla jistotu, že jste na žádnou nabídku nezapomněla, můžete zkusit štěstí iu více poskytovatelů půjček. Pokud máte na to čas, zkuste sama. Například ZUNO banka má v nabídce produkt flexipůjčka, kde za Vás vyplatí všechny Vaše dluhy a vy pak budete splácet jen jim. Ale lepší asi uděláte, když navštívíte firmu, která má přímo v popisu své práce refinancování úvěru a tudíž se přímo zabývá vyhledáváním lepších nabídek. Je to jejich živnost a tak mají určitě lepší přehled o nabídkách bank a jiných poskytovatelů půjček jako Vy. Vědí Vám poradit a nabídnout ty nejlepší podmínky. Něco Vás to bude stát, ale pokud si výhodně dokážete půjčit, tak to za to rozhodně stojí. Mezi nejoblíbenější refinancování patří hypoteční úvěry. Jejich doba splácení je velká a tím zde vzniká největší prostor pro možné ušetření finančních prostředků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *