Jaké varianty dnes nabídne nebankovní půjčka?

Stále více lidí v rámci žádosti o úvěr oslovuje nebankovní společnosti. Že je tento segment na vzestupu, to dokazuje mimo jiné i to, že počet nebankovních společností doslova rok od roku stoupá. A tak pokud jste nebyli úspěšní při žádostech v bance, může být nebankovní půjčka řešením i pro vás.

Důležité je ale nejprve říci si to, jaké jsou možnosti, jak se od sebe liší a v čem jsou výhodné a nevýhodné. Pojďme se podívat na malý přehled.

Nejdostupnější je nebankovní půjčka před výplatou

Mikropůjčky, stejně jako finské půjčky. Tak se právě tato možnost nazývá. V souvislosti s ní je třeba říci, že tato nebankovní půjčka patří mezi nejmladší na trhu. Přesto ji ale poskytuje na několik desítek společností. Charakteristikou jsou určitě menší částky, řádově v několika stovkách až tisíců korun. Ty jsou poskytovány na období v řádech několika dní, maximálně na délku jednoho měsíce. V rámci daného termínu je nutné dané peníze splatit – jednorázově.

Výhodou je určitě to, že tento typ půjčky zle vyřídit bez papírování, z pohodlí domova. Není nutné ani dokládat příjem či informace o zaměstnání. Negativem však zůstává to, že nás půjčky mohou dostat do finančních problémů. A to jak z důvodu krátkého termínu splatnosti, tak i vysokého úroku, který je i 30 procent měsíčně.

Klasické nebankovní půjčky

Nejznámější a určitě nedoporučovanější možnost, jakou dnes v tomto segmentu najdeme. Budeme-li konkrétní, tak společnosti, u kterých si lze požádat, jsou třeba tyto:

  • Provident
  • Cetelem
  • Home Credit
  • Cofidis
Inspirace:  U koho je k dispozici první půjčka zdarma?

Společných mají řadu věcí, a to třeba to, že částky nabízejí v rozmezí několika desítek, ale i stovek tisíc. Dále je třeba vědět, že při žádosti musíme již dokládat informace o našem příjmu. Přesto ale není vyžadován ručitel či ručení, stejně jako máme jistotu rychlého vyřízení. Provident je v tomto směru určitě nejdále, což se dozvíme z jeho webu, kde píše: „Půjčujeme od 4.000 do 80.000 korun, peníze dostanete na účet, nebo až domů v hotovosti. Po celé ČR.

Výhodou půjčky je široký výběr částek, poměrně standardní úrok (v rámci nebankovního segmentu), ale i možnost peníze splácet v pravidelných měsíčních intervalech. Často ve splátkách, které si sami zvolíte.

Půjčka ručená nemovitostí

Poslední možnost v nebankovním segmentu je tento ty půjčky. Obecně je spojována s vysokými úroky a samozřejmě nutností mít k dispozici nemovitost. Za to však málokdy dostanete více, než 50 % její hodnoty. Obecně tedy tento typ půjčky nedoporučujeme. Na druhou stranu je třeba podotknout, že v nich mnoho lidí hledá únik hlavně před exekucemi. Dokáže nám totiž zabavenou nemovitost vyplatit a tím zachrání střechu nad hlavou. Na druhou stranu jsme poté i desítky let povinni danou sumu a vysoké úroky dále splácet.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *