Jaké výhody a nevýhody má hypotéka bez doložení příjmu?

Pokud žádáme o hypotéku, setkáme se v rámci bank i nebankovních společností s celou řadou různých parametrů, které může tento produkt mít. Ostatně i proto ho můžeme srovnat třeba s klasickou půjčkou, které se nejvíce blíží. Budeme-li hledat co nejjednodušší řešení, určitě narazíme i na možnost, kterou je hypotéka bez doložení příjmu. A ačkoliv si mnozí myslí, že je spjata jenom s nebankovním segmentem, není tomu tak. Tento úvěrový produkt totiž nabízejí i banky. Konkrétně třeba mBank, Equa Bank, nebo také Hypoteční banka. S tím samozřejmě souvisí i to, že máme možnost získat peníze u nejvíce doporučovaných možností na trhu.

Jak je to z hlediska úrokových sazeb?

Pokud začneme tím nejdůležitějším, a tím jsou úroky, je samozřejmě třeba říci, že ty nemusí být vždy výhodné, jako u klasické hypotéky. Je to dáno tím, že hypotéka bez doložení příjmu zkrátka může přinášet určitá rizika a tak banky o nějaké to procento své klasické úrokové sazby zvednou. Přesto ale musíme dodat, že v daném směru jsou obecně úroky posazeny velmi nízko a tak se stále bude jednat o jednu z nejvýhodnějších půjček, které dnes na trhu jsou.

Jak je to se schválením?

Jak už napovídá samotný název tohoto úvěrového produktu, nejste nuceni k tomu, abyste dokládali svůj příjem, a to ať už je s podnikáním nebo ze zaměstnání. Například již zmíněná Hypoteční banka sama říká: „Nemusíte bance říkat, jestli a kolik vyděláváte. Sjednejte si hypotéku a potvrzení příjmu i daňové přiznání si nechte pro sebe.“ Na druhou stranu musíme dodat, že pokud je něco stoprocentně potřeba, potom to jsou informace o nemovitosti, kterou chcete kupovat, stavět, popřípadě rekonstruovat. Bez ní zkrátka hypotéka nemůže být sjednána, a to platí i u variant klasických, kdy příjem standardně dokládáte.

Inspirace:  Půjčka bez příjmu

Kolik peněz nám může hypotéka bez doložení příjmu nabídnout?

Důležité je zmínit také to, kolik peněz vlastně můžeme získat. Samozřejmě nejde ani tak o částku, jelikož ta může být skutečně téměř libovolná. O mnoho více jde o to, jakou hodnotu nemovitosti můžeme v rámci hypotéky financovat. Zde počítejte s tím, že po prvotním odhadu se rozhodně nedostanete k hranici 100 procent. Velmi často lze touto možností financovat zhruba jenom polovinu hodnoty nemovitosti. Je to zkrátka dáno tím, že banka chce mít jistoty v tom směru, že pokud nebudete splácet, aby se jí investice vyplatila.

Tím jsme si tento úvěrový produkt poměrně jasně a dobře zmapovali a tak záleží jenom na vás, zda touto cestou půjdete, nebo nikoliv. Pokud ano, tak nejenom hypotéka bez doložení příjmu, ale i ta klasická, nebo americká, by měla splňovat několik jasně daných podmínek. Jedná se především o:

  • Nízké úrokové sazby
  • Možnost dlouhodobého rozložení splátek
  • Možnost budoucího refinancování
  • Rychlé a jednoduché vyřízení

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *