Jaké výhody a nevýhody má hypotéka bez doložení příjmu?

Pokud žádáme o hypotéku, setkáme se v rámci bank i nebankovních společností s celou řadou různých parametrů, které může tento produkt mít. Ostatně i proto ho můžeme srovnat třeba s klasickou půjčkou, které se nejvíce blíží. Budeme-li hledat co nejjednodušší řešení, určitě narazíme i na možnost, kterou je hypotéka bez doložení příjmu. A ačkoliv si mnozí myslí, že je spjata jenom s nebankovním segmentem, není tomu tak. Tento úvěrový produkt totiž nabízejí i banky. Konkrétně třeba mBank, Equa Bank, nebo také Hypoteční banka. S tím samozřejmě souvisí i to, že máme možnost získat peníze u nejvíce doporučovaných možností na trhu.

Jak je to z hlediska úrokových sazeb?

Pokud začneme tím nejdůležitějším, a tím jsou úroky, je samozřejmě třeba říci, že ty nemusí být vždy výhodné, jako u klasické hypotéky. Je to dáno tím, že hypotéka bez doložení příjmu zkrátka může přinášet určitá rizika a tak banky o nějaké to procento své klasické úrokové sazby zvednou. Přesto ale musíme dodat, že v daném směru jsou obecně úroky posazeny velmi nízko a tak se stále bude jednat o jednu z nejvýhodnějších půjček, které dnes na trhu jsou.

Jak je to se schválením?

Jak už napovídá samotný název tohoto úvěrového produktu, nejste nuceni k tomu, abyste dokládali svůj příjem, a to ať už je s podnikáním nebo ze zaměstnání. Například již zmíněná Hypoteční banka sama říká: „Nemusíte bance říkat, jestli a kolik vyděláváte. Sjednejte si hypotéku a potvrzení příjmu i daňové přiznání si nechte pro sebe.“ Na druhou stranu musíme dodat, že pokud je něco stoprocentně potřeba, potom to jsou informace o nemovitosti, kterou chcete kupovat, stavět, popřípadě rekonstruovat. Bez ní zkrátka hypotéka nemůže být sjednána, a to platí i u variant klasických, kdy příjem standardně dokládáte.

Inspirace:  Jak si vybrat výhodné půjčky pro nezaměstnané online

Kolik peněz nám může hypotéka bez doložení příjmu nabídnout?

Důležité je zmínit také to, kolik peněz vlastně můžeme získat. Samozřejmě nejde ani tak o částku, jelikož ta může být skutečně téměř libovolná. O mnoho více jde o to, jakou hodnotu nemovitosti můžeme v rámci hypotéky financovat. Zde počítejte s tím, že po prvotním odhadu se rozhodně nedostanete k hranici 100 procent. Velmi často lze touto možností financovat zhruba jenom polovinu hodnoty nemovitosti. Je to zkrátka dáno tím, že banka chce mít jistoty v tom směru, že pokud nebudete splácet, aby se jí investice vyplatila.

Tím jsme si tento úvěrový produkt poměrně jasně a dobře zmapovali a tak záleží jenom na vás, zda touto cestou půjdete, nebo nikoliv. Pokud ano, tak nejenom hypotéka bez doložení příjmu, ale i ta klasická, nebo americká, by měla splňovat několik jasně daných podmínek. Jedná se především o:

  • Nízké úrokové sazby
  • Možnost dlouhodobého rozložení splátek
  • Možnost budoucího refinancování
  • Rychlé a jednoduché vyřízení

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *