Kdy nám pomůže půjčka před výplatou?

Jelikož v posledních letech je stále více a více lidí, kteří mají velmi nízký příjem, je jasné, že úvěrový trh přišel s možnostmi, jak takovým lidem pomoci. Logicky to bylo v segmentu nebankovním, kde před několika lety vznikl produkt s názvem půjčka před výplatou. Tedy abychom byli přesní, dostal se k nám ze zahraničí, kde byl po dlouhou dobu poměrně oblíbenou možností, jak získat peníze.

Čím je půjčka před výplatou charakteristická?

Než si zmíníme konkrétní možnosti toho, jak může pomoci, je třeba říci, čím se pyšní. Primárně je to fakt, že nám půjčka před výplatou nabídne částky, které jsou v řádu několika set až několika tisíc korun. Podotknout ale musíme i to, že existují výjimky, jako je třeba půjčka CreditON. I ta do tohoto segmentu spadá, ale nabídne třeba i 20 000 korun českých.

Druhou charakteristikou jsou termíny splatnosti. Daný typ půjčky je totiž nutné vrátit jednorázově, a to do zvoleného data. To je nejčastěji řádech několika dní, až po dobu jednoho měsíce. I zde se setkáme s výjimkou, kterou je půjčka Ferratum. Ta umožní získat peníze i na 45 dní. Teď ale už konkrétní možnosti využití, kterými jsou:

  • Malá výplata
  • Neobdržená výplata
  • Nečekaný výdaj

Malá výplata

První možností, jak může být půjčka před výplatou využita, je samozřejmě malá výplata. Tento problém mnozí z nás znají, a tak se může stát, že na konci měsíce zkrátka nemáme z čeho brát. A tak pokud nemáme ani na jídlo, je vhodné si o půjčku požádat. A jelikož může být vyřízena skutečně do pár desítek minut, lze penězi disponovat bez problémů ještě v ten den, kdy si o ni požádáme. A jakmile přijde výplata nová, peníze vrátíme.

Inspirace:  Jaké parametry má nová extra rychlá krátkodobá půjčka?

Neobdržená výplata

I to je dnes problém mnohých zaměstnavatelů. Roli ale mohou hrát třeba i víkendy, nebo svátky, kdy banky nepracují. V takovém případě jsme už počítali s tím, že peníze budeme mít na účtu. Pokud tomu ale tak není, a my nechceme riskovat, je tato půjčka určitě možnou záchranou. Samozřejmě i zde je získání snadné a pohodlné, jelikož jak uvádí třeba poskytovatel Zaplo: „Zažádejte on-line a prostředky automaticky převedeme na Váš účet bez toho, aniž byste opustili pohodlí domova.“

Nečekaný výdaj

Mezi ten se může řadit skutečně cokoliv. Může přijít nedoplatek za plyn, stejně tak nedoplatek za elektřinu, nebo přijde váš potomek, že potřebuje peníze třeba na lyžařský kurz. A pokud nemáte žádné peníze v záloze, lze to řešit i tímto způsobem.

Obecně tedy můžeme tuto možnost doporučit a považujeme ji za dobrou možnost, jak problémy řešit. Na druhou stranu je třeba si zachovat určitý nadhled v tom směru, že byste měli hledět hlavně na výhodnost, která je spojena s úroky. Jelikož ale obě zmíněné společnosti nabídnou možnost půjčit si napoprvé bez úroku i poplatku, určitě nelze tento úvěr nedoporučit.

One comment

  1. Firma zaplo patří bezpochyby mezi jednu nejlepších půjček před výplatou. Nevyžaduje doložení příjmu a lze ji vyřídit po internetu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *