Jak může vypadat bankovní půjčka pro podnikatele?

Nejčastější klientelu ve světě úvěrových produktů samozřejmě tvoří běžní lidé. Tedy zaměstnanci, kteří potřebují peníze na různé situace. Může se jednat třeba o:

  • Vybavení bytu
  • Koupě auta
  • Řešení finančních problémů

Jsou ale i situace, kdy si chce o peníze žádat člověk, který podniká. A peníze nechce využít pro osobní potřebu, ale hlavně pro tu podnikatelskou. A v takovém případě se mu hodí půjčka pro podnikatele. Samozřejmě nejlepší cestou je jít k bance, jelikož je to možnost nejvýhodnější. A proto ji také pozitivně hodnotíme. A to pro všechny důvody, které si shrneme níže.

Široká nabídka možností

Prvním plusem, proč je půjčka pro podnikatele v bankovním sektoru je zcela jistě to, že máte možnost vybírat z celé řady bank. Můžete tak jít cestou nováčků, jako je třeba Equabank nebo mBank, stejně jako můžete jít cestou ověřených bankovních ústavů. Zde se nabízí Komerční banka, ČSOB, stejně jako i Česká spořitelna. Samozřejmě dobrou volbou může být hlavně to, pokud se vydáte k té bance, kde máte svůj podnikatelský účet. Nejenom, že to pro vás bude jednodušší s ohledem na prokázání vaší bonity, ale s bankou máte dlouhodobý vztah, což vám přinese i plusové body.

Půjčka pro podnikatele nabídne desetitisíce, ale i desítky milionů

Druhým pozitivem bankovního sektoru je určitě to, že nejste nijak výrazně limitováni tím, kolik si lze půjčit. Současné banky dnes cílí jak na začínající podnikatele, tak i na zkušené hráče na našem trhu. Pro vás to znamená to, že si můžete vybírat z široké škály částek, od několika desítek tisíc, po miliony. Třeba zmíněná banka ČSOB uvádí na svém webu toto: „Účelový úvěr až na 15 let k financování investic od 50 000 Kč do 8 mil. Kč. Využijete ho například k pořízení nového výrobního zařízení a různých technologie, vybavení kanceláří, rozšíření skladů i vozového parku, k pořízení nemovitostí, k modernizaci či rekonstrukci nemovitostí nebo k nákupu stavebních pozemků.“

Inspirace:  Místa, kde se to půjčkami jen hemží - pujcim-penize.cz

U ostatních bankovních domů je to samozřejmě velmi podobné, a to jak z důvodu konkurenčního boje, tak z důvodu toho, že většina podnikatelů má vesměs stejné potřeby, v rámci kterých chce využívat získané finanční částky.

Nejvýhodnější úrok na trhu

Co je při výběru té správné půjčky to nejdůležitější, to je určitě výše úroků. Pokud sáhnete po bance, můžete si být jisti tím, že vás půjčka pro podnikatele nezklame. A to z toho důvodu, že úrok může být jedním z nejnižších na našem trhu, a to i v řádech jednotek procent. Pokud navíc využijete třeba i desetiletých splatností, rozložíte splátky a tedy zatížení vašeho firemního rozpočtu velmi efektivně, díky čemuž nebudete ohrožovat vaše cashflow, tedy množství skutečných peněz, které máte k dispozici. Navíc mnohé banky nabízejí u mnohých úvěrů také možnost fixace úrokové sazby, díky čemuž si ji můžete udržet i delší dobu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *