Jaké přednosti a výhody má Česká spořitelna Servis24

Pokud se rozhodujeme o tom, zda zvolíme nebo nezvolíme určitou banku, potom velmi často posuzujeme také její výhody a nevýhody. A ty se mohou týkat jak její nabídky, tak i internetového bankovnictví. V tomto směru si pojďme zmínit to, jaké výhody má Česká spořitelna Servis24. Pod tímto názvem se totiž skrývá poskytované internetové bankovnictví, které najdeme i na stejnojmenné adrese, tedy také Servis24.cz. Právě zde totiž máme možnost se přihlásit.

Dvě varianty přihlášení

První výhoda jistě souvisí i s možností samotného přihlášení. A to proto, že Česká spořitelna Servis24 nabízí hned dvě varianty. Tou první je určitě klasika, a to kombinace klientského čísla a také zvoleného hesla. Druhá možnost je takzvaný klientský certifikát. Ten se hodí třeba ve větších firmách, nebo tam, kde je nutno dbát na zvýšenou bezpečnost. Daný certifikát využívá čtečky, kam je přiložena karta a následně je umožněno přihlášení. Nutno říci, že právě Česká spořitelna Servis24 je jenom jedna z mála možností na trhu, kdy je toto umožněno.

Česká spořitelna Servis24 má jednoduché a intuitivní ovládání

Druhým pozitivem je určitě přehlednost. Samotný systém bankovnictví nabídne dvě přehledné menu, a to vodorovné a svislé. Zatímco vodorovné je pevně dané a zahrnuje všechny nabízené produkty a možnosti, to svislé lze měnit. Zahrnuje totiž oblíbené položky, ke kterým můžete mít okamžití přístup. Ideální, jak se rychle podívat na vaše transakce, zadat platbu, nebo si třeba dobít svůj mobilní telefon – tedy kredit.

Hlavní obrazovku však tvoří také několik vyjíždějících seznamů, díky kterým ihned získáte přehled o tom, jak si na tom váš účet a vaše finance aktuálně stojí. Lze tak využívat těchto konkrétních seznamů:

  • Účty
  • Spoření
  • Úvěry
  • Investování
Inspirace:  Jak může vypadat bankovní půjčka pro podnikatele?

Úroveň zabezpečení určitě nezklame

Co by vás jako majitele účtu mělo samozřejmě také zajímat, to je zcela určitě úroveň zabezpečení. Pokud i vy budete dbát na to, aby váš počítač byl bez virů a dalších problémových programů, není třeba se ničeho obávat. Navíc vám nabídne Česká spořitelna Servis24 i dvojitý systém ověřování. Pokud někdo zneužije vaše klientské jméno a heslo, rozhodně nemusí situace dojít až k tomu, že účet doslova vyluxuje. Každý důležitá transakce totiž musí být ověřená také kódem, který přijde formou SMS zprávy na váš mobilní telefon. A bez tohoto kódu zkrátka není možné nic důležitého realizovat.

To vše jsou zmíněná pozitiva, která hodnotíme kladně a pro která lze tento systém IB skutečně doporučit. Pozor však, abyste se přihlašovali skutečně k němu, jelikož dnes existují i různé kopie, které mají za cíl vylákat od vás přihlašovací údaje. Jedná se o takzvaný phishing a o něm samotná banka uvádí toto: „Phishing jsou podvodné e-mailové zprávy, které mají vzbudit dojem, že byly odeslány z e-mailové adresy České spořitelny. Zpráva je obvykle psána špatnou češtinou nebo je v angličtině, obsahuje link na údajné stránky České spořitelny a vyzývá k potvrzení osobních bankovních údajů.“

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *