Do jakých skupin dnes dělíme nebankovní půjčky?

Segment nebankovních půjček se v posledních letech výrazně rozrostl a tak lze říci, že téměř každá má dnes možnost najít na tomto trhu to své. Pokud budeme konkrétní, je ideální popsat si jednotlivé možnosti. Ty jsou dnes na trhu tři a jedná se o:

  • Mikropůjčky
  • Klasické nebankovní půjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

Co nabídnou mikropůjčky?

Tato oblast je aktuálně tou nejmladší, která je v rámci daného segmentu k dispozici. Přesto to neznamená, že by nebyla vyhledávaná. Navíc existuje několik desítek poskytovatelů, kteří zde nabídnou své služby. Nejznámějšími je Ferratum, Zaplo nebo CreditON.

Dané půjčky jsou charakteristické tím, že částky, které jsou k dispozici, se pohybují v rozmezí od několika set do několika tisíců korun českých. Ty se následně splácejí jednorázově, a to v den splatnosti, který je okolo jednoho měsíce. Ač se to může jevit jako negativum, pozitiva jsou taková, že vyřízení půjčky může proběhnout do několika minut, z pohodlí domova. A to bez nutnosti sepisovat smlouvy, nebo dokládat příjem.

Jak jsou na tom klasické nebankovní půjčky?

Ty mají rozhodně nejblíže k úvěrům bankovním, jelikož se jim podobají jak v samotné charakteristice, tak i v nižších úrokových sazbách. Pokud bychom měli všechny popisované možnosti zhodnotit, tak právě tento segment se stane vítězem na plné čáře. Uvažujete-li o nebankovní půjčce, v tomto směru určitě chybu neuděláte. A to samozřejmě pokud oslovíte společnosti, jako je Home Credit, Provident, nebo Cofidis.

Půjčky jako takové se poté vyznačují tím, že můžeme vybírat z částek od několika tisíc, do několika set tisíc korun. Často jsou neúčelové, ale můžeme najít ni výjimky. Splácení je klasické měsíční, a to i ve lhůtě několika let. I zde je jistota rychlého vyřízení, často do několika málo dní. Pouze je třeba splnit základní podmínky. Tou nejdůležitější je příjem, který musí být buď ze zaměstnání, nebo samozřejmě z podnikání.

Co je pozitivem, to je fakt, že do registrů bývá nahlíženo málokdy.

Nebankovní půjčky ručené nemovitostí

Poslední variantou jsou takové úvěrové produkty, které je třeba ručit nemovitostí. Zde sice nerozhoduje, o jaký typ se jedná, ale rozhoduje to, jakou má hodnotu. Nemovitost tak může být v ceně několika desítek tisíc, ale i několika desítek milionů. A podle toho také můžeme získat i konkrétní částku. A to aniž bychom dokládali cokoliv jiného, nebo podstupovali složité prověřovací procesy.

Inspirace:  Vyzkoušejte nebankovní půjčky ihned

Příkladem společnosti, která se na tento segment přímo specializuje, je Acema Credit. Tedy nebankovní společnost, která dokonce patří mezi jednu z nejvýhodnější. Ostatně stačí si přečíst vyjádření, které zní: „V Acema Credit se nám opět vyplatil otevřený proklientský přístup. Našim cílem je dosažení maximální transparentnosti a férového jednání s klientem, což se nám dle výsledků nezávislého testování společnosti UMBRELLA daří.“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *