Jak na přefinancování úvěru?

Možná i Vám se stalo, že máte více úvěrů nebo půjček a najednou ani nevíte, kdy kterou máte splácet. Nebo musíte dávat pozor, abyste měla dostatek financí na svém účtu v ten správný den. Jednoduše se v tom celém ztrácíte a reálně Vám hrozí, že na něco zapomenete a můžete se tak dostat do problémů. Řešením této situace je spojení všech těchto úvěrů do jednoho. Tento proces se nazývá přefinancování úvěrů. Není to nic nového, a ani se profinancování nemusíte obávat. Navíc ho nabízejí několik významné finanční instituce.

Více půjček – více poplatků

Nevýhodou více půjček, ať už od jednoho poskytovatele, nebo od více je například i množství zdvojených či násobených poplatků. Každá půjčka má své poplatky za vedení úvěrového účtu, poplatek za zpracování úvěru a podobně. A pokud si dobře prostudujete všechny smlouvy, je možné, že v nich najdete ještě i jiné, přestože dobře skryté poplatky.

Přefinancování úvěrů je výhodné v tom, že sice nová půjčka může mít tyto poplatky také, ale ušetříte na tom, že se tak děje jen jednou. Takže jednoduchý princip profinancování spočívá v tom, že si dáte všechny půjčky a úvěry dohromady, sečtete si kolik byste potřebovala na jejich vyplacení a kdy je to pro Vás ještě výhodné. S touto částkou zajdete za poskytovatelem půjček na profinancování. Následně byste měla dostat alespoň jednu nabídku na vyplacení všech Vašich dluhů formou jedné půjčky. Pokud bude nabídka pro vás výhodná, můžete konečně všechny Vaše dosavadní půjčky nahrazeny jednou. Výhodné přefinancování úvěrů tímto způsobem nabízí mimo jiné i společnost Cetelem.

Přefinancování úvěru u Cetelem

Půjčka Cetelem na splacení úvěrů je zcela bez poplatků, má výborný úrok a její splácení si můžete rozložit až na 120 měsíců, díky čemuž snížíte částku vašich splátek až o 30 procent. Prefinacovanie úroků tak může být velmi zajímavé. Minimální úrok půjčky na splacení úvěru je 8,39 procenta ročně a jeho maximální výška nepřesáhne 18,79 procenta ročně. Navíc se tento úrok nezmění ani po posouzení žádosti a zůstává pevně fixní po celou dobu splatnosti půjčky. Maximální výše půjčky je 1 000 000 Kč a můžete ji v této výši dostat, i když Vaše původní úvěry jsou menší. Peníze navíc můžete použít na co chcete.

Inspirace:  Jaké parametry má nebankovní půjčka pro problémové klienty?

Další výhodou je i možnost jejího předčasného splacení bez poplatku a navíc při jejím vyřizování nepotřebujete ani ručitele. Pokud chcete využít prefinacovanie úvěrů, není důležité, k jakému účelu byly původní úvěry naložené. Můžete sloučit půjčku na auto s půjčkou na bydlení, či na dovolenou. No určitě si všechny možné poplatky spojené s novou půjčkou dobře porátajte, abyste skutečně ušetřila. Nezapomeňte ani na poplatek za předčasné splacení.

Přefinancování úvěru na bydlení

Velmi častým je|přefinancování úvěru na bydlení, nebo hypotéku. Hlavně podmínky u hypoték se léty mění a rozdíl ve výši úroků mohou být za pět či deset let velmi zajímavý. Navíc v minulosti byly i poplatky za přiznání hypotéky mnohem vyšší, než jsou nyní. Takže není velkým uměním najít dnes hypotéku, která je výhodnější než ta Vaše starší. Nejdůležitější je vše si dobře spočítat. Nezapomeňte na žádný poplatek, například ten na katastru, pokud budete muset na nově zakládat nemovitost. Důležité je nezapomenout ani na poplatek za předčasné splacení hypotéky.

Abyste si však byla jistá, zkuste se obrátit na firmy, které se zabývají refinancováním hypoték. Mají mnohem více zkušeností a znalostí. Dokáží porovnat všechny pozitiva a negativa Vaší staré hypotéky ve srovnání s novou. Také Vám mohou nabídnout na výběr z několika bank nebo nebankovních společností a pak je už jen na Vás, zda jejich rady využijete.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *