Jaké parametry mám mít výhodná půjčka

Rozhodli jste se, že si vezmete půjčku a nyní začínáte hledat takovou, která by byla pro vás nejvýhodnější. No nejvýhodnější nemusí vždy znamenat ta, která má nejmenší úrok. Výhodný úrok je sice velmi důležitý údaj, ale aby byla výhodná půjčka skutečně výhodná, musí splňovat i jiné parametry. Například důležitý je údaj, zda nemusíte při poskytnutí půjčky zaplatit poskytovateli poplatek. Také si třeba dobře spočítat, kolik budete platit měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu. Takových skrytých plateb však může být více.

Při posuzování výhodnosti nebo nevýhodnosti půjčky třeba brát kromě finančních nákladů ohled i na jiné okolnosti. Například pokud máte nastaveno splátky vysoko a nestíháte je splácet, byť má půjčka výhodné úročení, není pro Vás výhodná a musíte sáhnout po jiné, byť dražší, ale pro Vaši schopnost splácet ji, výhodnější. Podobně je to i při poplatcích za zpracování úvěru. Tento poplatek si však musíte započítat do celkové částky, kterou musíte při půjčce zaplatit a tím Vám půjčku prodražuje. U hypoték bývá tento poplatek 0,8 procenta z celkové částky, ale maximálně 60 000 Kč. Opačným poplatkem bývá poplatek za ukončení půjčky. Tento se nejčastější využívá při leasingových půjčkách. Jmenuje se to poplatek za odkup vozidla. Na první pohled výhodnou půjčku může výrazně prodražit i poplatek za její předčasné splacení. Pokud například máte zápis v úvěrovém registru a půjčku Vám dá kvůli tomuto někdo jen velmi těžko, půjčka, která se vám i navzdory tomuto velkému omezení podaří vybavit je pak pro Vás výhodná půjčka.

Jak nalézt opravdu výhodnou půjčku?

Výhodná půjčka je tedy taková půjčka, která je pro Vás ve všech ohledech nejlepší. Při jejím zjišťování si dejte udělat několik nabídek, které začněte navzájem porovnávat. Jak jsme zmínili výše, do celkových nákladů musíte započítat opravdu veškeré náklady, které budete muset při splacení půjčky vynaložit. Takto se Vám podaří najít skutečně tu nejlepší půjčku. Obecně však platí, že ty nejlevnější půjčky mají banky. Sice jsou při ověřování bonity svých zákazníků náročnější než nebankovní společnosti, ale jejich podmínky poskytnutí úvěrů jsou výhodnější. Mají menší úroky, doby splatnosti jsou přesně stanoveny, ale zároveň se v případě problémů zákazníka dají mnohé věci sjednat k oboustranné spokojenosti.

Inspirace:  Vyplatí se půjčka do výplaty první zdarma?

Například v GE Money Bank v případě Vaší neschopnosti splácet hypotéku, můžete požádat o odložení splácení splátek i na několik měsíců. Výhodná půjčka tak může být i díky těmto nabídnutým výhodám. Další z nich může být snížení splátky. Sice se Vám tak doba splácení prodlouží, ale Vy je budete schopna řádně a včas splatit.

Výhodná půjčka jako konsolidace předchozích úvěrů

Výhodná půjčka Vám může pomoci například i tehdy, pokud již máte jednu, nebo dokonce více půjček, které jsou pro Vás již nevýhodné. Můžete je nahradit touto jednou. Jednoduše si vezmete půjčku, kterou vyplatíte Vaše dosavadní nevýhodné starší půjčky. Tak se jich zbavíte a budete splácet už jen jednu, kde jste si dokázala dohodnout lepší podmínky. Úrok při běžných půjčkách v bance, bez určení jejich použití se může pohybovat již od šesti procent. U některých dokonce ani nepotřebujete ručitele nebo ručení nemovitostí.

Pokud byste však chtěla půjčku v tisících euro a chcete aby byl úrok co nejmenší, asi se bez těchto ručení neobejdete. Opět se Vám však vyplatí dát si tu námahu a zkuste požádat o vypracování nabídky na půjčku od více poskytovatelů. Takto si zajistíte, abyste dosáhla skutečně tu nejvýhodnější půjčku za nejlepších možných podmínek pro Vás na trhu s půjčkami a úvěry.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *