Jak najít výhodné byty k pronájmu bez realitky?

I když nevyužívání realitních společností může být spjato s několika nevýhodami, přece jenom je zde i řada výhod. Je tak na každém, jakým směrem se vydá. Pokud jste to právě vy, kdo hledá byty k pronájmu bez realitky, jistě se vám bude hodit několik informací o tom, jak je najít a jakým způsobem v nich nájem jednoduše sjednat. Pojďme se podívat na hlavní možnosti.

Kde najít byty k pronájmu bez realitky jednoduše? Na internetu

Tou nejlepší cestou je jistě internet a různé inzertní portály, které se zaměřují právě na nabídku konkrétních nemovitostí. Zde sice můžeme najít i nabídky různých RK, ale taktéž zde najdeme řadu soukromých inzerátů. A právě ty by měly patřit do oblasti našeho zájmu, pokud byty k pronájmu bez realitky hledáme. To nejdůležitější, co je třeba si u inzerátu poznamenat, je kontakt na majitele. Na ten následně zavoláme a napíšeme. Pokud je daná nemovitost ještě volná, není nic jednoduššího, než si domluvit schůzku a v případě zájmu podepsat i smlouvu o pronájmu. I to je možné.

Využít lze i tištěné inzertní časopisy

Mnoho majitelů nemovitostí je stále ještě z takzvané staré školy. A co to znamená? Že si na internet příliš nepotrpí a raději dají inzerát do osvědčených inzertních novin. Mezi jedny z nejznámějších se řadí Annonce, ale pomoci mohou i různé lokální inzertní noviny. Mnohdy jsou dokonce inzerovány zdarma, což vede k tomu, že je najdeme v našich schránkách. Zde stačí také natrefit na ten správný inzerát, na který zavoláme a domluvíme si schůzku. Tato forma je oproti té předchozí ale o něco komplikovanější. Proč? Jelikož je zde řada nevýhod, jako:

  • Nemožnost třídit inzeráty podle lokality
  • Nemožnost třídit inzeráty podle typu nemovitosti
  • Nemožnost třídit inzeráty podle ceny
Inspirace:  Komerční banka a.s. – co nám nabídne?

Pomoci mohou i inzeráty z RK

Paradoxně zajímavou možností, jak najít byty k pronájmu bez realitky, jsou i samotné realitní kanceláře. Stačí si projít jejich nabídku a na to v případě potřeby reagovat. Jsou totiž možnosti, jak se takto dostat k telefonnímu číslu nebo jinému kontaktu přímo na samotného majitele. A pokud už ho máme, můžeme začít s vyjednáváním. Pokud ten nemá s realitní kanceláří podepsanou smlouvu o exkluzivitě, máme téměř vyhráno. Proč? Jelikož ho nic nezavazuje k tomu, aby nám byt pronajal bez služeb realitního makléře. Samozřejmě ne každý majitel k tomuto může přistoupit. Proč? Jelikož realitní kancelář kromě nalezení zájemců nabídne také právní servis. Třeba iET reality uvádí: „Naše realitní kancelář používá vlastního právníka, který pro naše klienty vyhotovuje návrhy všech smluv. Tento servis naší realitní kanceláře zaručuje našim klientům hlavně rychlost vyhotovování návrhů smluv, kde nemusíte čekat na volný časový prostor advokátů. Rovněž spolupracujeme s renomovanými advokátními kancelářemi.

Pokud se nám taková nemovitost zkrátka najít nepodaří, nezbývá nic jiného, než se na RK obrátit. Jde-li hlavně o výši provize, stále zde existuje možný prostor pro osobní domluvu a o to, že bude snížena.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *