Řešení pro nezaměstnané? Půjčka bez doložení příjmu

Nezaměstnanost je stále velkým problémem pro stále větší počet lidí. S nezaměstnaností totiž nesouvisí jenom to, že nemáme vlastní příjem, ale třeba i to, že nám často nemohou být poskytnuté požadované půjčky. V tomto směru nám rozhodně nevyhoví banky, ale také několik nebankovních společností. Na druhou stranu několik z nich nám vstříc vyjde, a to ve dvou segmentech úvěrových produktů. Mezi ty patří:

  • Mikropůjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

Čím je půjčka bez doložení příjmu charakteristická?

To hlavní samozřejmě najdeme už v názvu tohoto úvěrového produktu. Je totiž jasné, že není třeba dokládat informace o našem příjmu, a to žádnými způsoby, ať už se jedná o potvrzení o zaměstnavatele, nebo třeba výpis z účtu. Navíc o daný typ půjčky nemusí nutně žádat jenom lidé bez práce, ale může být vhodná třeba pro matky na MD, pro důchodce, ale i studenty.

Jak vypadají mikropůjčky?

Ty jsou v tomto jedním z nejjednodušších produktů, se kterými se vůbec na našem trhu můžeme setkat. Charakterizují je společnosti jako Zaplo, Kredito24, Ferratum nebo CreditON. Konkrétní podmínky sice mohou mít různé, ale princip bývá stále stejný. K dispozici dávají finanční částky okolo několika set až tisíců korun, a to na dobu splatnosti, která se pohybuje okolo jednoho měsíce. Samozřejmě někteří z těchto poskytovatelů nabídnou i sumy přesahující 10 000 Kč a další zase umožní vzít si peníze i na 45 kalendářních dní.

Kromě toho, že není třeba dokládat příjem je každá půjčka bez doložení příjmu charakteristická také tím, že je vyřízena z pohodlí domova žadatele. Není totiž třeba osobního jednání, ani sepisování jakýchkoliv tištěných dokumentů. Stejně tak není třeba dokládat výpisy z registrů, nebo snad účel použití. A to vše vede k tomu, že žádost může být pozitivně vyřízena i do několika minut. A to vše s jistotou i rychlé žádosti. O té píše jeden z poskytovatelů, a to: „Jakmile se stanete klientem společnosti creditON, můžete si jednoduše zažádat o rychlou půjčku, a to prostřednictvím webu nebo pomocí SMS.

Inspirace:  U koho je k dispozici první půjčka zdarma?

Čím jsou charakteristické půjčky ručené nemovitostí?

I zde samozřejmě platí, že to hlavní už můžeme nalézt v samotném názvu. Pokud chceme o peníze žádat, musíme vlastnit nemovitost – dům, byt, pozemek, nebo třeba rekreační objekt. Tou je za půjčku ručeno a od ní se poté odvíjí i suma, kterou lze v tomto směru získat. I zde platí rychlé vyřízení, nebo možnost prvotní žádosti online. A ideální poskytovatel? Třeba společnost Acema Credit.

Jsou tyto půjčky výhodné?

Na závěr musíme dodat, zda je půjčka bez doložení příjmu vlastně výhodná, nebo nikoliv. Závisí sice vždy na konkrétním úroku, ale věc se má tak, že ty bývají jedny z nejvyšších. A to proto, aby si společnosti kompenzovali případnou ztrátu od těch, co nezaplatí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *