Jaké parametry má nebankovní půjčka pro problémové klienty?

Ideálním stavem, pokud si chceme požádat o půjčku, je rozhodně situace, kdy máme dostatečný příjem, nejsme uvedeni v registrech a máme v případě potřeby čím ručit. Ne každý klient ale takový je. Nejčastějšími problémy celé řady z nich je to, že jsou uvedeni v registrech. A to ať už vědomě, nebo nevědomě. To je samozřejmě problém, jelikož vlivem toho jim většina bank doslova zavře dveře. Naštěstí existuje řešení, a je jím nebankovní půjčka pro problémové klienty. A jak dnes vypadá?

Ty nejmenší částky

Nebankovní půjčka může mít podobu i drobnějšího finančního obnosu, nejčastěji v řádech několika set nebo tisíců korun. Jedná se o segment mikropůjček, neboli půjček před výplatou. Dalo by se říci, že pokud hledáte ideálního poskytovatele, najdete ho zde. Právě takováto nebankovní půjčka pro problémové klienty je vyřízena do několika desítek minut, z pohodlí vašeho domova a bez nutnosti toho, abyste museli sepisovat tištěné žádosti, či snad chodit na osobní jednání.

Negativem této možnosti mohou být jak zmíněné menší částky, tak i kratší termíny splatnosti, nejčastěji potom v řádech několika desítek dní. Co je ale jedno velké negativum, to je také úroková sazba, kdy není výjimkou, že měsíčně půjčku přeplatíte i o celou její třetinu.

Klasická nebankovní půjčka pro problémové klienty

Peníze ale získáte i ve chvíli, kdy půjdete cestou klasiky. Jsou společnosti, jako je Provident, Home Credit, nebo také Cofidis, které při žádosti a vyřízení nenahlížejí do registrů a tak má samozřejmě šanci na peníze i problémový klient. Bez čeho se zde už neobejdete, to jsou o něco složitější podmínky, jako třeba:

  • Nutnost sepsání smlouvy
  • Nutnost dodat informace o příjmu
  • Nutnost trvalého bydliště na území ČR
  • Nutnost dodržet jasně danou věkovou hranici
Inspirace:  Jaká nebankovní půjčka pro problémové klienty je nejlepší?

Na druhou stranu musíme dodat, že tato nebankovní půjčka pro problémové klienty je spojena s částkami řádech několika desítek tisíc korun a také je třeba spojena s nižšími úrokovými sazbami, než v předchozím případě. Stále je ale nutné počítat s tím, že ty mohou být poměrně vysoké, třeba v porovnání s bankovním segmentem, který své klienty prověřuje o mnoho více.

Půjčka s ručením nemovitostí

Poslední možností pro všechny problémové klienty je půjčka, která je ručena nemovitostí. Výhodou u ní je to, že zde není třeba absolvovat složité prověřování. Pouze je třeba vlastnit nemovitost, kterou budeme ručit. Příkladem společnosti, která tento typ půjčky nabízí, je společnost Acema. Ta ale nenabídne jenom klasickou možnost půjčky, ale třeba i vyplácení vašich exekucí. Navíc na svém webu píše konkrétně toto: „Vyplacení všechny závazků – půjček, exekucí i zástav zařídíme za Vás.“ I to je samozřejmě jeden z důvodů, proč se na ní obrátit, pokud hledáte hlavně jednoduchost a také jistotu rychlého vyřízení.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *