Přefinancování úvěrů

Přefinancování úvěrů znamená nahrazení a vyplacení starých úvěrů novými, případně jen jedním novým. Takto se dá profinancovat například méně výhodná hypotéka novou, ale i nevýhodné nebankovní půjčky například bezúčelové spotřebním úvěrem z banky.

Abyste i ušetřili nejen na měsíční splátce, co se dá prodloužením doby splatnosti, ale i na úhradě na úvěrech, je třeba získat co nejlepší úrok a ten nabízejí právě banky a jejich bankovní úvěry.

Co se týče refinancování hypotéky, tak při ukončení fixace úroku se dá stará hypotéka splatit novou a to bez poplatku za splacení staré hypotéky. Nejčastěji se k tomuto účelu využívají speciální úvěrové produkty bank, které ve snaze přilákat klienta konkurence nabídnou lepší úrok a ten může být již od 3-4 procent za rok.

Ušetříte tak buď splátky nebo proplacení úvěru. Stará hypotéka se profinancuje novou s lepšími podmínkami a to za Vás vyřídí nová banka.

Přefinancování úvěrů z nebankovních společností se dá realizovat nejlépe spotřebními bezúčelovými úvěry v bankách. Tyto úvěry mají úrok již od 11-12 procent za rok a při splatnosti až do 8 let a někde i víc je to ideální způsob jak méně výhodné nebankovní úvěry splatit a už jen platit jednu splátku navýhodnejšom spotřebáku. Dobře si ale spočítejte i poplatky za to, že nebankovní úvěry předčasně splatíte a porovnejte si to všechno s tím, kolik budete platit bance.

Tip pro čtenáře: vyzkoušená  flexibilní hypotéka od Komerční banky může být vaši volbou při výběru financování vhodného bydlení.

Co se týče situace, pokud Vám banka na profinancování úvěrů nepůjčí, tak se dá půjčit si i v nebankovky, avšak to se doporučuje pouze pokud je nový úrok nebo splatnost výhodnější než jsou ty staré a také třeba zvážit všechny poplatky za splacení starého úvěru jakož i vybavení nového.

Inspirace:  Jaké existují nebankovní půjčky Liberec?

Je lepší se orientovat na větší nebankovní společnosti, které nabízejí spíše lepší úrok i serióznější jednání. Nejvýhodnější podmínky dosáhnete tehdy, pokud budete ručit nemovitostí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.