Jaké výhody a pozitiva přinese spořící účet Sberbank?

Sberbank je na našem trhu sice nováčkem v oblasti bankovních služeb, ale rozhodně neplatí, že by se jednalo o zcela novou banku. Hlavně ve východních částech Evropy má totiž vybudované velmi dobré jméno, což samozřejmě přispívá jak k většímu zázemí, tak i dobrým službám. A jednou z možností, jak je můžeme využít, je i spořící účet Sberbank, který si lze na pobočce sjednat.

Nejvyšší úrokové sazby na trhu

Velkým pozitivem daného spořicího účtu je určitě fakt, že se aktuálně řadí mezi ty nejvýhodnější, které na našem trhu jsou. Tedy konkrétně máme na mysli produkt, který nese označení Spořicí účet Garance 2016. A co o něm říká samotná banka? „Chcete své finance výhodně a bezpečně zhodnotit? Připravili jsme pro Vás ideální řešení – Spořicí účet GARANCE 2016, který zhodnotí Vaše peníze jednou z nejvyšších sazeb na českém trhu. Jako bonus Vám banka garantuje, že výši sazby nezmění až do 31. 1. 2016.“

Pokud bychom se podívali na konkrétní úrokové sazby, je třeba říci, že v konečném součtu se lez dostat na poměrně zajímavou výši, a to až 1,43 % p.a. Důležité je však říci, že banka má jednotlivé výše svých sazeb rozděleny, a to takto:

  • Zůstatek do 499 999 Kč – úrok 0,43 % p.a.
  • Zůstatek 500 000 – 5 000 000 – úrok 1,43 % p.a
  • Zůstatek nad 5 000 000 – úrok 0,01 % p.a.

Druhou možností je spořící účet Sberbank s názvem Fér spoření

Pokud tento garanční účet nevyužijete, nebo ho nechcete využít, nemusíte zoufat. A to z toho důvodu, že banka nabídne ještě druhou možnost. Ta nese název Fér spoření a dokáže nabídnout úrokovou sazbu velmi příjemných 1,63 procent ročně. Ačkoliv je to více než v předchozí možnosti, je třeba připomenout, že takto úročeny jsou pouze nižší částky, a to do 300 000 korun českých. Jakmile tuto sumu přesáhneme, je cokoliv co je nad ní již úročeno sazbou nižší. Konkrétně potom 0,83 procenta. Přesto je ale i tato možnost rozhodně zajímavou volbou, a to především pro menší střadatele, kteří mají peníze v řádech statisíců korun.

Inspirace:  Najděte spořící účet s nejvyšším úrokem

I v dalších měnách

S oběma variantami poté souvisí i další důležitá věc, a to taková, že dané produkty lze sjednat nejenom v českých korunách, ale i v několika dalších měnách. Mezi ty nejvyužívanější patří jak účet v eurech nebo dolarech, tak i jeho alternativa v rublech. Sjednání je přitom velice jednoduché a rychlé. A to z toho důvodu, že možnosti jsou hned dvě. Daný produkt lze sjednat buď přímo na pobočce, nebo využít o něco pohodlnější variantu, a to online sjednání.

Vzhledem ke svému charakteru je však spořící účet Sberbank rozhodně dobrou volbou pro každého, kdo nehledá jenom běžný a obyčejný účet, ale kdo naopak hledá i výhodnou možnost, jak peníze zhodnotit. A proto ho doporučujeme nejenom my, ale doporučuje ho i celá řada současných klientů této banky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *