Jak lze využívat úvěr na bydlení?

V dnešním světě úroků jasně dominují především neúčelové úvěrové produkty. Tedy konkrétně půjčky, které je možné využít na cokoliv, bez nutnosti uvádět, nebo dokládat účel. Stejně tak jsou ale dostupné i produkty účelové, kam spadá také úvěr na bydlení. Pojďme se podívat nejenom na to, jaké dnes nabídne varianty, ale hlavně na to, v souvislosti s čím ho lze konkrétně využít. Možností je skutečně velké množství.

Základem je stavba nebo koupě nemovitosti

O hlavní, na co bývá úvěr na bydlení nejčastěji použitý, se samozřejmě týká hlavně naší nemovitosti. Tedy buď toho, že si dům nebo byt koupíme, nebo také toho, že si vlastní dům postavíme. Nejznámějším úvěrem je v tomto směru hypotéka. Ačkoliv existuje jak bankovní, tak i nebankovní, doporučujeme rozhodně možnost první. Pokud máme být konkrétní, je patří mezi nejlepší a prověřené varianty třeba:

Úvěr na bydlení nám pomůže také rekonstruovat

Pokud máme nemovitost, ale ta nesplňuje naše požadavky na svou aktuální kvalitu a vzhled, není problém využít úvěr na bydlení třeba tímto směrem. Tedy takovým, kdy pomocí získaných peněz budeme rekonstruovat. Možností, jakou cestou jít, je samozřejmě mnoho. Můžeme třeba rozšířit náš dům, zvelebit interiér, rekonstruovat interiér bytu, nebo se pustit i do zateplování. Zkrátka vše, co je spojeno se stavebními pracemi na dané nemovitosti, je spojeno také s tím, na co je možné daný úvěr konkrétně využívat.

Vyzkoušejte úvěr na bydlení od KB. Pomůže vám financovat váš nový domov.

Nákup potřebných spotřebičů a vybavení

Poslední možností, jak může být úvěr na bydlení využitý, je nákup konkrétního vybavení do našeho bytu. Můžeme samozřejmě začít nábytkem, stejně jako můžeme koupit také potřebné spotřebiče, ale i elektroniku, nebo další vybavení, bez kterého se v našem domě nebo bytě neobejdeme. I to nám může úvěr na bydlení dovolit.

Inspirace:  Místa, kde se to půjčkami jen hemží - pujcim-penize.cz

V bance nebo v nebankovní společnosti?

U hypotéky jsme uváděli, že je mnohem lepší volba banka. Toho se budeme držet i nyní, jelikož ta mnohdy nabídne nejenom vyšší částky, které můžeme čerpat, ale nabídne také výhodnější podmínky – úrokové sazby. Takový úvěr může nabídnout ČSOB, která uvádí: „Pokud plánujete rekonstrukci nebo modernizaci svého bydlení, využijte naši půjčku. S novou ČSOB Půjčkou na lepší bydlení nejdříve renovujete a až poté dokládáte potřebné dokumenty (faktury, smlouvy atd.)

V každém případě musíme zmínit, že možnost tohoto úvěru dnes patří mezi ty, které jsou nejvíce doporučovány a se kterými rozhodně neuděláte chybu. I proto je můžeme doporučit také, jelikož v cestě za vlastním bydlením rozhodně není lepší volby, než je tento specifický produkt. I u něho však nezapomínejte hledět na výše potupných částek, termíny splatnosti a hodnoty úrokových sazeb.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *