Najděte spořící účet s nejvyšším úrokem

Máte peníze, které byste chtěli co nejvýhodněji a nejlépe zhodnotit? Možností, jak to udělat, je několik. Pokud ale pomineme varianty rizikového investování, nabízí se o něco jednodušší a přijatelnější varianta. Na mysli máme samozřejmě takovou, kdy si otevřeme spořící účet u některé z tuzemských bank. Samozřejmě naším cílem by mělo být primárně otevřít si spořící účet s nejvyšším úrokem. A pokud právě takový hledáte, můžete si být jisti tím, že jsme pro vás našli skutečně ty nejlepší, které na našem trhu aktuálně jsou.

Nejvyšší úrok nabídne Sberbank Fér spoření

Přesně pod tímto názvem se skrývá spořící účet s nejvyšším úrokem, který můžeme aktuálně sehnat. Ostatně jeho hlavní parametr tomu jasně odpovídá, jelikož úroková sazba dosahuje velice příjemných 1,63 procent ročně. Sjednání takového účtu je přitom velmi jednoduché, jelikož to lze uskutečnit nejenom na pobočce, ale také online. Jistotou u tohoto účtu je mimo jiné také to, že jsou jakékoliv finanční operace, stejně jako vedení účtu bezplatné a to s možností okamžitého čerpání peněz. U nabídce Sberbank jsme psali před několika dny.

Přesto ale existují i drobná negativa, která se vážou k tomu, že daným úrokem rozhodně není hodnocený celý váš vklad. Tento spořící účet s nejvyšším úrokem se totiž orientuje na menší střadatele a tak je daná sazba aplikována jenom na částky do 300 000 Kč. Pokud máte na účtu více, to co danou sumu přesahuje je úročeno úrokem zhruba polovičním.

Druhý spořící účet s nejvyšším úrokem nabídne Equa bank

Na druhém místě se nachází spořící účet Hit, který nabídne Equa bank. I ten se mlže pyšnit především vysokou úrokovou sazbou, která může činit až 1,5 procenta. Zde je ale třeba podotknout, že se neobejdete bez nutné aktivity na vašem účtu. Mezi tu je počítáno jak placení bezkontaktní kartou, tak i povinnost, aby vám na účet každý měsíc přišlo alespoň 10 000 Kč. Pokud se tak nestane, je třeba počítat pouze s jednoprocentním úrokem.

Inspirace:  Jaké plusy a mínusy mají půjčky peněz?

Důležité je dodat to, že takto je úročena pouze částka, která nepřekračuje hodnotu 200 000 Kč. Jinak už má ale tento účet podmínky velmi pozitivní a příjemné, jelikož samozřejmostí je moderní online bankovnictví, stejně jako férové podmínky a dobrá zákaznický přístup.

Na třetím místě je AirBank

Tato banka a její Spořicí účet sice nabídne v základu jenom 1,1 procenta ročně, ale tím to rozhodně nekončí. A to proto, že aktuálně banka nabídne garanci TOP3. Ta má poměrně jasné a jednoduché vysvětlení. Díky ní totiž bude úrok na spořicím účtu u této banky patřit vždy mezi trojici nejvyšších. A proto jsme ji také na třetí místo zařadili. Zajímavý je též rozsah částek, které jsou úročeny. O tom banka říká: „Všem, kteří k nám přišli do konce ledna 2014, úročíme TOP3 garancí vklady až do 1 milionu korun. Klientům, kteří k nám přišli po 1. únoru 2014, úročíme touto sazbou vklady do výše 250 tisíc korun.“ Tato výhoda tak doplňuje několik dalších, mezi které rozhodně patří třeba tyto:

  • Možnost bezplatného vedení účtu
  • Přehledné internetové bankovnictví
  • Peníze kdykoliv k dispozici

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *