Které nebankovní půjčky jsou nejvíce výhodné? 

U nebankovních půjček, vzhledem k jejich zaměření na rizikové klienty, platí trochu jiné podmínky než u standardních bankovních úvěrů. Obecně jsou tak nebankovní půjčky dražší a jsou s nimi spojeny vyšší úrokové sazby, na druhou stranu mezi jednotlivými nabídkami jsou poměrně značné rozdíly. Rozhodně se tak nedá říct, že by všechny nebankovní úvěry byly předražené a nevýhodné – naopak, některé z nich jsou v určitých případech výhodnější než půjčka od banky.

V tomto článku Vám poradíme, které konkrétní nebankovní úvěry patří k těm nejlepším a nejvýhodnějším a řekneme si také podle čeho bychom se měli při výběru půjčky orientovat a na jakých stránkách najdeme nejvíce užitečných informací.

Vítězem našeho testu je Japonská půjčka
U nebankovních půjček je jedním ze zásadních parametrů výše poplatků. V současné době je v tomto ohledu bezkonkurenčně nejlepší Japonská půjčka, kterou poskytuje známá finanční společnost Home Credit (v minulosti se tento úvěr nabízel pod obchodní značkou Click Credit, v loňském roce ale došlo ke změně názvu a úpravě obchodních podmínek). Japonská půjčka je příkladem klasického rychlého nebankovního úvěru, který má krátkodobou splatnost (v tomto případě je to 30 dní) a půjčit si lze jen menší částku. Spočítat si výši poplatku je u této půjčky velmi snadné – za každých 1000 Kč je poplatek stanoven na 33 Kč – tedy jednoznačně nejméně ze všech nebankovních úvěrů. Velkým plusem tohoto produktu je ale i první půjčka zdarma pro nové klienty, splatit ji ale v tomto případě musíte již do 14 dnů.

Nejrychlejším úvěrem je Kredito24
K nejlepším nebankovním půjčkám patří podle dlouhodobých průzkumů také Kredito24. Ta je vhodná zejména pro ty, kteří potřebují dostat peníze co nejrychleji a nemohou si dovolit příliš dlouho čekat na posouzení žádosti a výplatu peněz. Společnost Kreditech, jež tuto půjčku provozuje, totiž k posuzování žádostí používá speciální automatický systém, který je sám vyhodnocuje a v případě schválení pak dojde k okamžitému převodu peněz na Váš účet. Úvěry jsou poskytovány v rozmezí 1 000 Kč až 15 000 Kč, maximální doba splatnosti je – podobně jako u většiny podobných půjček – 30 dní.  Pokud nebudete mít na splacení, lze splatnost úvěru prodloužit a to i opakovaně. Abyste mohli půjčku Kredito24 získat, musí Vám být mezi 18 až 65 roky a musíte mít vlastní bankovní účet.

Inspirace:  Půjčky ihned bez registru na cokoli

Podle čeho si vybrat dobrou nebankovní půjčku?

U vybírání vhodného nebankovního úvěru je u každého člověka situace trochu jiná – jinou půjčku lze doporučit člověku, který potřebuje jen 2 000 Kč do výplaty, jinou zase někomu, kdo hledá třeba 10x vyšší úvěr na půl roku. Stejně tak mají lidé různé požadavky na rychlost vyřízení nebo na způsob výplaty (pro některé žadatele přichází v úvahu pouze hotovostní výplata nebo platba složenkou). V každém případě, ať už jsou Vaše požadavky jakékoli, vybrali jsme několik základních kritérií, kterými byste se měli při hledání půjčky řídit:

  • důvěryhodnost – poskytovatel úvěru musí mít vlastní webové stránky a je dobré pročíst si také zkušenosti jeho bývalých klientů
  • výše poplatků – některé půjčky mají extrémně vysoké poplatky a úroky – zkuste si je např. porovnat s jinými úvěry nebo použít některý z webů, který se zaměřuje na jejich srovnání
  • žádné poplatky předem – solidní úvěrová společnost po Vás nebude chtít peníze dříve, než Vám půjčku poskytne, poplatky se vždy hradí až při splácení

Nejvíce informací Vám poskytnou webové srovnavače půjček
Nejlepším pomocníkem při hledání vhodné nebankovní půjčky jsou nezávislé finanční portály, které se specializují na srovnání půjček. Ušetří Vám nejen peníze, ale i spoustu času, protože díky nim naleznete všechny potřebné informace pohromadě na jednom místě. K těm nejspolehlivějším patří např. Pujckyhned.cz, Coolpujcky.cz nebo Paradnipujcky.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *