U jakých objektů může proběhnout exekuce nemovitosti?

Máte dluhy a exekutor už vám hrozí? Pokud ano, rozhodně to není nijak příjemná situace. Právě naopak. Pokud své závazky skutečně hradit nezačnete, vše dojde až tak daleko, že vám bude hrozit tolik nepříjemná a tolik obávaná exekuce nemovitosti. Pokud se podíváme na hlavní rizika, může to být například:

  • Ztráta našeho majetku
  • Ztráta střechy nad hlavou
  • Nutnost stěhování

Samozřejmě pokud spadáte do skupiny těch, kterým daná exekuce reálně hrozí, je určitě dobré vědět, co vše může případný exekutor zabavit. Pojďme to zjistit společně. Daných možností má v rukou více než dost. Jak exekuce probíhá se dočtete na http://pujcky-do-5000.eu/jak-muze-vypadat-exekuce-na-nemovitosti/

Exekuce nemovitosti hrozí nejčastěji u domů a bytů

Právě ty patří mezi nejčastěji postihovaný nemovitý majetek, u kterého hrozí právě to, že nám na něho sáhne exekutor. Pokud bychom měli být konkrétní, tak nám může naše bydlení jednoduše zabavit, prodat v dražbě a budoucí majitel nás samozřejmě může vystěhovat. Ve všech případech platí, že ztratíme nejenom střechu nad hlavou, ale i náš vlastní majetek. Důvodem, proč jde exekutor právě tímto směrem je také to, že tato konkrétní exekuce nemovitosti dokáže přinést poměrně vysoké částky v konkrétní dražbě. Máme-li být konkrétní, tak to mohou být třeba i miliony korun, kterými jsou naše pohledávky uhrazeny.

Jsou to i výrobní nebo rekreační objekty

Vlastníte jako soukromá osoba, která dluží peníze také různé další typy objektů? Pokud ano, i na ty může být exekuce nemovitosti aplikována. Zde je třeba připomenout, že může jít třeba o skladovací prostory, může se jednat třeba i o různé výrobní haly, stejně jako i o menší dílny. Exekutor v rámci své moci ale může postihnout třeba také rekreační objekty. Je jedno, zda se jedná o chatu a chalupu, nebo se jedná o pouhý zahradní domek. I ten je zen zákona nemovitostí a i ten tak může exekutor v rámci svého konání zabavit. Nehledě na to, že při tom může vzít také celou vaši zahradu.

Víte, jaké věci vám nesmí exekutor zabavit? Čtěte dále.

Pozor na pozemky

I ty spadají aktuálně do seznamu, které bychom mohli označit jako konkrétní nemovitosti. Je tedy více než jasné, že i v tomto případě může exekutor jednat a i v tomto případě může danou plochu zabavit. A zde je jedno, o jaký typ pozemku se jedná.

Inspirace:  Registr dlužníků může být dobrým pomocníkem při prověřování osob

Podíváme-li se na základní definici, potom se jedná o: „Pozemek je část zemského povrchu oddělená od sousedních částí hranicí územní jednotky nebo hranicí katastrálního území, hranicí vlastnickou, hranicí stanovenou regulačním plánem, územním rozhodnutím nebo územním souhlasem, hranicí jiného práva zapisovaného do katastru nemovitostí záznamem.“ Samozřejmě druhy pozemků mohou být také různé, od stavebních parcel, až po pole a louky, ale také zemědělské a jiné pozemky. A to vše může být také exekučně zabaveno. Stačí jenom, abychom měli dluh a aby byl daný pozemek veden na katastru pod naším jménem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *