Jaké parametry, výhody a nevýhody má půjčka ihned?

Půjčit si dnes můžeme různé úvěrové produkty. Někdo volí klasickou nebankovní půjčku, další zase zavítá do sektoru nebankovního. A právě v něm je produkt, který je nazývaný jako půjčka ihned. Ten má však i celou řadu dalších názvů, mezi které patří třeba:

Kolik nám půjčka ihned může nabídnout?

V tomto směru vždy záleží hlavně na konkrétním poskytovateli. Jsou takoví, u kterých se sumy pohybují od několika stovek do 5 000 Kč, ale jsou i takový, kde není problém dostat se i na částku 20 000 korun českých. První varianta však patří mezi více klasické, přičemž maximum bývá v tomto směru částka okolo 10 000 korun českých.

Co se ale nemění, to je termín splatnosti. Ten se pohybuje od jednoho dne, až po 30, někdy také 45 kalendářních dní. Samozřejmě v rámci splatnosti je třeba říci, že ji většina poskytovatelů umožní také prodloužit. Díky tomu může být z jednoho měsíce i měsíců několik.

Pozor: Nutné je ale upozornit na to, že každé takové prodloužení již může být zpoplatněno a tím je logicky samotná půjčka prodražována.

Jaké jsou podmínky získání?

Dalším důležitým parametrem jsou podmínky získání. V rámci nich musíme říci, že ty jsou na trhu s půjčkami opravdu ty nejjednodušší, které dnes vůbec existují. Pokud budeme konkrétní, je třeba říci, že půjčka ihned jenom málokdy vyžaduje něco více, než plnoletost a vlastní bankovní účet. A to proto, že není nahlíženo do registrů, ani není třeba dokládat potvrzení o příjmu. Ve většině případů navíc dojde k vyřízení půjčky online, což vede k tomu, že není třeba také podepisovat jakékoliv smlouvy. Třeba poskytovatel Zaplo uvádí: „Zažádejte on-line a prostředky automaticky převedeme na Váš účet bez toho, aniž byste opustili pohodlí domova.“

Inspirace:  Jaká konkrétní půjčka může dnes vyhovět vašim potřebám?

Jak je to s výhodností a úroky?

Že půjčku můžeme využít skutečně na cokoliv, to není nic neobvyklého. Co by nás ale mělo prioritně zajímat, to jsou úrokové sazby a další podmínky. Zde už jsme zmínili, že je zpoplatněno třeba prodloužení půjčky. Dále je ale třeba počítat s poměrně vysokým úrokem a RPSN.

Zde není nic výjimečného, pokud měsíčně přeplatíme třeba o 30 procent z půjčené částky. Za tři měsíce tak můžeme uhradit jenom na úrocích a poplatcích jednou tolik.

Na druhou stranu ona několikaminutové rychlost vyřízení a možnost využít peníze na cokoliv je cestou k tomu, jak díky této půjčce řešit případné finanční komplikace – hlavně ty krátkodobé. I proto je právě rychlá půjčka nejčastěji využívána, a to především těmi žadateli, kteří skutečně potřebují své problémy s penězi vyřešit jak rychle, tak i jednoduše a diskrétně. Co může být v tomto směru další výhodou, to je někdy i možnost první půjčky zcela zdarma.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *