Proč si požádat o sjednocení půjček?

Máte několik úvěrových produktů a nezvládáte je splácet, nebo se vám zdají příliš nevýhodné? Pokud ano, máte již několik let možnost využít sjednocení půjček. Tato možnost je známá i pod pojmem konsolidace a jedná se o proces, v rámci kterého se vezmou všechny vaše úvěry, které se spojí do jednoho jediného. A na výhody a důvody, proč této možnosti využívat, se aktuálně podíváme.

Sjednocení půjček může přinést výrazné snížení částky

V první řadě to jsou jistě úspory. Ty dnes hledá každý a tak se na toto téma zaměříme více. První oblast, kde se dá uspořit, jsou samozřejmě úroky. Logicky tak zaplatíte mnohem méně na úrocích, což povede i k tomu, že se vám může snížit i celková finální částka, kterou ještě musíte zaplatit.

V některých případech nejsou výjimkou úspory v řádech desetitisíců korun.

Co se vám ale dále sníží, a to díky možnosti zcela nového splátkového kalendáře, to jsou splátky měsíční. I ty mohou být sraženy níže, v některých případech dokonce i na polovinu. Pro vás to znamená, že vám sjednocení půjček umožní mít měsíčně k dispozici mnohem více peněz z výplaty, jelikož rozpočet zkrátka nebude nijak výrazným způsobem zatěžován, k čemuž dochází nyní.

Široké možnosti toho, co lze sloučit

Dalším důvodem, proč se pro tuto variantu rozhodnout, je určitě to, že sloučit lze celou řadu úvěrových produktů. Zde budeme opravdu konkrétní a tak zmíníme, že do jednoho jediného úvěru lze zabalit:

Inspirace:  Jak by měla vypadat ta nejvýhodnější půjčka?

Navíc některé banky a úvěrové společnosti dokonce umožní i to, aby si své úvěry sloučili nikoliv jednotlivci, ale třeba i páry a manželé. I to je ideální cesta, jak stabilizovat rodinný rozpočet.

Vše si výrazně zpřehledníte

Dalším důvodem, proč se pro tuto možnost rozhodnout, je samozřejmě celkové zpřehlednění vašich splátek. Už nebudete muset platit několik jednotlivých splátek v různé termíny a na různé účty, ale budete platit pouze jednu jedinou. Stejně tak si ale můžete vzít i nové peníze, které budou do jednotné půjčky zahrnuty. Více píše třeba společnost Cetelem na svém webu: „S konsolidací půjček od Cetelem snadno sloučíte své půjčky do jedné a navíc získáte další prostředky na své nové plány. Spočítejte si vše pohodlně v naší kalkulačce konsolidace půjček.

A jak danou možnost hodnotíme my? Rozhodně pozitivně, jelikož pokud sloučení půjček dokáže opravdu snížit úrok, splátku, cílovou částku, a celkově vše zpřehlednit, rozhodně doporučujeme každému, kdo má se svými půjčkami problémy. Posledním důvodem je i to, že vyřízení proběhne do několika málo dní a jediné, co je třeba pro to udělat, je přinést všechny dokumenty k vašim stávajícím úvěrům. Následně už banka a nebankovní společnost vše vyřídí za vás.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *